۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84415368
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تازه ترین رویدادهای امنیتی افغانستان

کابل - ایرنا - در تازه ترین تحولات جاری در افغانستان، گروه طالبان مدعی تصرف شهرستان «ناری» در استان کنر در شرق کشور شد و وزارت دفاع افغانستان هم از کشته شدن 175 عضو طالبان خبر داد.

به گزارش ایرنا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان امروز یکشنبه در توئیتی اعلام کرد که افراد این گروه شهرستان «ناری» در استان کنر را بطور کامل تصرف کردند.

وی افزوده است که در این رویداد 80 نیروی دولتی به طالبان پیوسته و تعداد زیاد سلاح و مهمات بدست آنها افتاده است اما دولت افغانستان در این باره واکنش نشان نداده است.

وزارت دفاع افغانستان نیز امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته 175 عضو گروه طالبان در حملات هوایی و زمینی ارتش کشته شده اند.

طبق اعلام رسمی وزارت دفاع افغانستان، 81 تن از اعضای طالبان در استان بلخ، 11 تن در بدخشان و 13 تن در تخار د رحملات هواپیماهای ارتش کشته شده اند.

وزارت کشور افغانستان هم اعلام کرد که طراحان و مجریان حمله راکتی روز عید بر نمازگزاران در کاخ ریاست جمهوری را بازداشت کردند.

میرویس استانکزی سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفته است که این افراد چهار نفر و از اعضای گروه طالبان هستند.

حملات راکتی به نماز عید در روز سعید قربان بر کاخ ریاست جمهوری صورت گرفت که تلفاتی جانی نداشت و اما خسارات اندکی مالی بدنبال داشت و مسئولیت آنرا داعش پذیرفته بود  و طالبان دست داشتن در آن رد کرده بود.

وزارت کشور افغانستان در طرح جداگانه در 31 استان افغانستان منع آمد و شد شبانه برای جلوگیری از نفوذ طالبان در شهرها را به اجرا گذاشته است.

به گفته وزارت کشور افغانستان تنها کابل، ننگرهار و پنجشیر شامل این طرح نمی شود در و دیگر استان بطور کامل منع رفت و آمد شبانه وضع شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha