رشد ۹۷ درصدی ارزش صادرات از خوزستان

اهواز - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: میزان صادرات غیرنفتی از خوزستان در ۲ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۳۲ درصد و از نظر ارزشی ۹۷ درصد رشد داشته است.

امیر حسین نظری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:میزان صادرات غیرنفتی از خوزستان در ۲ ماه نخست امسال از نظر ارزشی یک میلیارد دلار و از نظر وزنی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود.

وی ادامه داد: با وجود ویروس کرونا و مشکلاتی که در مسیر فعالیت‌های اقتصادی ایجاد کرده، خوشبختانه روند صادرات از خوزستان از ابتدای امسال تاکنون خوب بوده است.

وی گفت: بیشترین میزان صادرات در این مدت از خوزستان از بندر امام خمینی (ره) به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار کالا صورت گرفت که نسبت به مدت مشابه از نظر وزنی چهار درصد و از نظر ارزشی ۷۹ درصد رشد داشت.

نظری با اشاره به میزان صادرات از خوزستان به عراق ادامه داد: میزان صادرات از مرز شلمچه در ۲ماه نخست امسال به ارزش ۶۳.۵ میلیون دلار و میزان صادرات از مرز چذابه به ارزش ۱۶.۳ میلیون دلار بود که از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه پارسال صددرصد رشد داشت.

رییس سازمان صمت خوزستان همچنین با اشاره به میزان واردات در ۲ ماه نخست امسال از طریق بنادر و مرزهای زمینی خوزستان افزود: در این مدت یک میلیون تن کالا به ارزش ۹۱۰ میلیون دلار به خوزستان وارد شد که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۶۴ درصد و از نظر ارزشی ۸۵ درصد کاهش داشته است.

خوزستان یکی از قطب‌های صادرات و واردات کشور است که دارای چندین مرز زمینی و دریایی است.

مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در جنوب استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است.

همچنین مرزهای تجاری و مسافری چذابه و شلمچه و مرز دریایی خرمشهر از جمله مرزهای تجاری فعال خوزستان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha