هشدار هواشناسی درباره وزش باد شدید در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی درباره وزش باد شدید و توفان گرد و خاک در این استان از امروز تا چهارشنبه هفته جاری هشدار سطح زرد (آگاهی) صادر کرد و مدیریت بحران استان نیز از آماده‌باش کامل نیروهای امدادی و عملیاتی در این مدت خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا در اخطاریه اداره کل هواشناسی درباره سامانه تقویت اختلاف فشار در سطح زمین و تشدید فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه آمده است که فعالیت این سامانه باعث وزش باد شدید تا خیلی شدید همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

وزش باد اغلب مناطق خراسان جنوبی را فرا می‌گیرد و احتمال بروز خسارت بخصوص در نیمه شرقی استان وجود دارد.

بر این اساس خسارت به پوشش و سازه گلخانه‌ها، سقف‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و دکل‌های برق، احتمال آسیب به نهال‌های جوان و شکسته شدن درختان خشک و کهنسال، اختلال در ترددهای جاده‌ای محورهای استان و احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و بلندی به ویژه در کارگاه‌های ساختمانی از مخاطرات وزش باد شدید در منطقه است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی هم نسبت به وزش باد شدید و توفان گرد و خاک در این استان برای امروز یکشنبه تا پایان وقت چهارشنبه هفته جاری هشدار داد.

سید ابوالحسن میرجلیلی گفت: با وزش باد شدید و توفان گرد و خاک در این مدت احتمال اختلال در ترددهای جاده‌ای، آسیب به تابلوها و علایم شهری و روستایی، درختان و سازه‌های سبک دامداری و شبکه توزیع و انتقال برق وجود دارد بنابراین از هم‌استانی‌ها درخواست می‌شود علاوه بر پرهیز از سفرهای غیرضروری، تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارت را به‌کار گیرند.

وی از آماده‌باش کامل نیروهای امدادی و عملیاتی در این مدت خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha