آینده روشن خوزستان، در دستان کودکان و نوجوانان کتابخوان

تهران -ایرنا- شورای کتاب کودک، ضمن ابراز همراهی با هم‌وطنان خوزستانی، در پیامی، آینده روشن خوزستان را در دستان کودکان و نوجوانان کتابخوان این خطه از ایران دانست.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، شورای کتاب کودک در پیامی برای کودکان و نوجوانان خوزستان، نوشت: گزافه نخواهد بود اگر گفته شود که ایران و ایرانی مدیون خوزستان است. اقلیمی که ساکنانش هر آنچه داشته‌اند را نثار هم‌وطنانشان کرده‌اند. از این‌رو هربار که زخمی بر چهره سوخته از مهرِ خوزستان نشسته، گرد غم نیز بر رخسار ایران پاشیده شده است. این بار موضوع «آب» است و نبودنش در خوزستان و هر کسی به نوعی در پی ادای دین.

درست به مصداق سخن شاعر که «هر کس نقش خویش می‌بیند در آب» ما اهالی شورای کتاب کودک نیز نقش خویش می‌بینیم در «آب» که چیزی نیست جز دوستی شما و کتاب. دستانمان گرچه توان گره گشایی ندارد، اما قلبمان توان همدلی با شما کودکان و نوجوانان امروز خوزستان را دارد. همچنان که سال‌ها در کنار کودکان دیروز خوزستان بودیم و گوش سپردیم به روایت آن‌ها در ادبیات و فرهنگ کودکی و خواندیم داستانشان را و با شنیده‌ها و خوانده‌هایمان زندگی کردیم: از «باشو» که امروز دیگر غریبه نیست گرفته تا «یدو»، خویشاوند دیرینه و نو رسیده امروز. از سلحشوری «خلو» در انقلاب گرفته تا غصه‌های «زال» و مصائب «هستی» در جنگ هشت ساله و…

روایت شما کودکان و نوجوانان امروز نیز چون روایت کودکان دیروز خوزستان، گفته خواهد شد، به هزار داستان. سقف‌های آرزو و خیال و پروازتان را بالا بگیرید و بخوانید روایت پدران و مادرانتان را که پایان خوش داستان و آینده روشن خوزستان در دستان کودکان و نوجوانان کتابخوانش خواهد بود.

شورای کتاب کودک
سوم مرداد ۱۴۰۰

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha