۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۸
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84415307
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۴۰ هزار تُن گندم از کشاورزان دهگلانی خریداری شد

سنندج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت: میزان تولید گندم طی سال گذشته در این شهرستان ۱۷۰ هزار تن بوده اما با توجه به کاهش نزولات جوی، امسال تولید ۷۵ هزار تن گندم پیش بینی شده که تا به حال ۴۰ هزار تن خریداری شده است.

سید حامد احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۱۶۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت در شهرستان دهگلان، تنها ۸۲ هزار هکتار زیر کشت محصول گندم رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته ۴۴ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط آب و هوایی، سرمازدگی به محصولات کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد و از مجموع ۱۶۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی زیر کشت گندم، ۷۹ هزار هکتار آن بر اثر این پدیده طبیعی از بین رفت.

مدیر جهاد کشاورزی دهگلان با بیان اینکه در سال جاری از ۸۲ هزار هکتاری که زیر کشت گندم رفته، ۷۵ هزار هکتار آن بصورت دیم و هفت هزار هکتار آن بصورت آبی است، اضافه کرد: قیمت هر کیلوگرم گندم در مراکز خرید با توجه به مصوب دولت ۵۰ هزار ریال تعیین شده است.

احمدی با اشاره به اینکه ۶ اکیپ در بخش خصوصی و دولتی میزان افت و ریزش مزارع را کنترل می کنند، یادآور شد: در شهرستان دهگلان ۹ مرکز خرید گندم و شبکه های تعاون روستایی با ظرفیت ذخیره سازی ۱۶۰ هزار تن اقدام به خرید گندم از کشاورزان می کنند.

وی با اشاره به فصل برداشت گندم افزود: ۲۸۰ دستگاه کمباین برداشت گندم در مزارع این شهرستان را بر عهده داشته و علاوه بر محصول گندم عملیات برداشت غلات این شهرستان نیز توسط آنها صورت می گیرد.

دهگلان با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha