خدمات اوتیسم در کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

یاسوج- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته ،ارائه خدمات درمانی به بیماران اوتیسمی در استان از این پس زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد ،غلامرضا کاظمی روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت بر اساس وظیفه ذاتی خود در زمینه حمایت از بیماران و اقشار مختلف جامعه،افراد دارای بیماری اوتیسم را نیز زیر پوشش قرار داده است.

وی افزود: بر اساس تفاهمنامه سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی خدماتی نظیر آزمایش،تصویربرداری، دارو، ویزیت های تخصصی و فوق تخصصی ،کاردرمانی، گفتاردرمانی، مداخلات رفتاری، آموزشی و مشاوره مبتلایان به اوتیسم زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خدمات ارائه شده به این طیف از بیماران با تعرفه دولتی توسط سازمان بیمه سلامت  صورت می گیرد.

اوتیسم یا در خودماندگی یک اختلال عصبی رشدی با شاخص های نقص در ارتباط اجتماعی، رفتارهای کلیشه ای،مشکلات درک شناختی و خزانه رفتاری، حرکتی و کلامی محدود است.

تاکنون ۸۰ بیمار مرد و زن مبتلا به اوتیسم با رده های سنی مختلف در  استان شناسایی شده است.بیماری اوتیسم در سه سال اول زندگی کودک به طور کامل قابل تشخیص است.

بیمه سلامت یکی از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت و دولت تدبیر و امید است که در اواخر سال ۹۲ به تصویب رسید و از اردیبهشت سال ۹۳ اجرایی شد.

بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد با تحت پوشش قرار دادن ۵۱۲ هزار نفر ، بیش از ۷۴ درصد جمعیت استان را تحت پوشش قرار داده است. جمعیت استان بیش از ۷۲۰هزار نفر برآورد شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha