کشتار یک‌هزار و ۳۰ دام استان مرکزی در عید قربان نظارت شد

اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: کشتار یک‌هزار و ۳۰ دام قربانی در عید قربان با مشارکت بازرسان اداره کل دامپزشکی این استان نظارت شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر «محسن شانقی» افزود: بازرسی بهداشتی دام‌های قربانی در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت این دام‌ها و تامین بهداشت عمومی با همراهی ۴۴ گروه ثابت و سیار و ۶۱ بازرس و ناظر شرعی انجام شد.

وی ادامه داد: این گروه‌ها از ساعت ۷ صبح تا ۱۳ روز عید قربان با استقرار در مکان‌های از پیش تعیین شده شامل ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها، کشتارگاه‌های دام و میادین دام همشهریان را در انتخاب دام سالم و نظارت بر کشتار و بازرسی بهداشتی گوشت یاری کردند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۵۰۶ راس دام در این میادین کشتار و لاشه این دام‌ها توسط این گروه‌ها بازرسی، ۲ راس لاشه گوسفند ضبط، تعداد ۲۸ راس اصلاح و تعداد ۲۱۸ عدد کبد، ریه و کلیه ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

شانقی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درخصوص فرآورده‌های خام دامی می‌توانند مراتب را با شماره‌ تلفن‌ ۱۵۱۲ سامانه پاسخگویی به شکایات مردمی اطلاع داده تا برخورد قانونی انجام شود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha