تسلیت مقامات و شخصیت‌های کشور در پی درگذشت رییس بنیاد مسکن

تهران- ایرنا- جمعی از مقامات و شخصیت‌های کشور در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روز گذشته به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. وی از سال ١٣٨۴ ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را بر عهده داشت.

تابش پیشتر معاون سیاسی وزارت کشور بود. وی همچنین در ادوار مختلف استاندار کردستان و گیلان بود.  

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ایران به منظور تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی‌ایران تشکیل شده است.

به همین مناسبت جمعی از وزیران، مقامات و شخصیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور، در گذشت علیرضا تابش را در پیام‌هایی جداگانه تسلیت گفتند.

مرحوم تابش در دوران مدیریت خود بر بنیاد مسکن منشا اثرات خیر و ماندگار بود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درپیامی درگذشت مرحوم علیرضا تابش، رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پیام را تسلیت گفت و اظهارداشت: مرحوم تابش در دوران مدیریت خود بر بنیاد مسکن منشا اثرات خیر و ماندگار بویژه در خدمت رسانی به محرومان جامعه بود.

آیت الله صادق آملی لاریجانی درگذشت أین مدیر خادم و پرتلاش را به همکاران وی در بنیاد مسکن و بویژه خانواده و بازماندگان محترم آن مرحوم  تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت کرد.

تابش یکی از مدیران ساعی و چهره های خدوم در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی بود

رئیس شورای مرکزی و نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ضایعه مولمه و فقدان ناگهانی درگذشت خدمتگزار متعهد، مدیر جهادی خستگی ناپذیر و یاری گر مسکن محرومین مرحوم مغفور مهندس علیرضا تابش، رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موجب تأسف و تأثر گردد و همه ما را به سوگ نشاند.

حسین روحانی نژاد افزود: این فقید سعید یکی از مدیران ساعی و چهره های خدوم در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی بوده و سالیان متمادی از عمر با برکت خود را صرف محرومیت زادیی در شهرها و روستاها و توسعه روستایی نمود که بی‌شک در خاطر مردم قدرشناس ایران اسلامی باقی می ماند. محرومین و مسئولین خاطره حضور میدانی و خدمات شایسته ایشان را در کشور  فراموش نخواهند کرد و به یقین عملکرد نیک وی باقیات و صالحات و موجب مزید لطف الهی بوده و تسلی خاطر باز ماندگان خواهد شد.

تابش منشاء خدمات ماندگاری برای محرومان و مستضعفان جامعه بود

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: خبر درگذشت مدیری متعهد و پرتلاش مرحوم مغفور مهندس علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موجب تأسف و تالم گردید .

حسینعلی امیری  افزود: آن مرحوم در زمره چهره های خدوم، تلاشگر و ارزشمندی بودکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در مسئولیت های مختلف در وزارت کشور و استانداری های مختلف به‌ویژه در نهاد انقلابی بنیاد مسکن، منشاء خدمات ماندگاری برای محرومان و مستضعفان جامعه گردید ، اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ به خانواده محترم آن مرحوم و و  کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،  از خداوند جلا و علا ، عُلّو درجات را برای آن فقید سعید از مسألت می‌ نمایم.
 

 رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مدیران متعهد، با ایمان و پرتلاش بود

دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، در پی درگذشت مهندس علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، طی پیامی این ضایعه دردناک را تسلیت گفت و افزود: دریافت خبر ناگوار درگذشت مرحوم مهندس تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مدیران متعهد، با ایمان، پرتلاش، اخلاق‌مدار، دلسوز، خستگی ناپذیر در عرصه خدمت به محرومان و نیازمندان، موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

وی خاطرنشان کرد: ایشان همواره در مسئولیت‌های مهمی چون معاونت سیاسی وزارت کشور، استانداری در کردستان، گیلان و خوزستان، ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ... منشاء آثار و خدمات ماندگار و ارزشمندی بوده اند.
 

مهندس علیرضا تابش از جمله مدیران جهادی، کاردان و سختکوش بود 

 وزیر راه و شهرسازی درگذشت علیرضا تابش را تسلیت گفت وافزود: مهندس علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که عمر شریف خویش را در خدمت به محرومان و حضور در مناطق کم برخوردار و حضور در میدان بحران‌های طبیعی برای رفع آلام مردم در سراسر کشور سپری نمود، موجب تأسف و تألم خاطر عمیق شد.

محمد اسلامی اظهارداشت: مهندس علیرضا تابش از جمله مدیران جهادی، کاردان و سختکوشی بود که در دوران مسئولیت خویش همواره منشاء و اثر خالصانه در خدمت به شهروندان محروم از داشتن سرپناه، مناطق دور و کم برخوردار کشور و زلزله و سیل زدگان کشوربود.زحمات و آثار ارزشمند تلاش‌های ایشان در سنگر مدیریت و در مسیر خدمت به شهروندان برای همیشه در اذهان مردم شریف در مناطق مختلف ایران به نام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باقی خواهد ماند و ان شاء الله خداوند متعال آن مرحوم را در جوار رحمت خویش قرین آمرزش و آرامش قرار دهد.

مهندس تابش در خدمت به مردم و تامین مسکن محرومین منشأ آثار بسیار بود

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درگذشت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و در پیامی نوشت : خبر درگذشت جناب آقای تابش رئیس محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که سال های متمادی در راه خدمت به جمهوری اسلامی و مردم و تامین مسکن محرومین و ساخت و بازسازی سرپناه آسیب دیدگان از سوانح و حوادث طبیعی، تلاش کردند و منشاء آثار بسیاری  بودند، موجب تألم و تأثر فراوان گردید. اینجانب ضمن عرض تسلیت و تعزیت این ضایعه حزن آور، از درگاه حضرت احدیت برای آن خدمتگذار صدیق، رحمت و علو درجات و برای آن خانواده محترم، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.


ایشان مدیری شایسته، توانا، دلسوز و مورد اعتماد مسئولین نظام بود

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت مرحوم علیرضا تابش را تسلیت گفت و افزود: خبر درگذشت مرحوم علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موجب تاثر و تالم فراوان گردید. ایشان مدیری شایسته، توانا، دلسوز و مورد اعتماد مسئولین نظام بود. سابقه سالها کار اجرایی در استانداری، در وزارت مسکن و در بنیاد مسکن از وی یک مدیر توانمند و در عین حال بی حاشیه و بی علاقه به خودنمایی ساخته بود. حضور بی تکلف وی در تمام مشکلاتی که برای مردم پیش می آمد همچون سیل و زلزله و ... نشان از دردآشنا بودن آن مرحوم داشت و البته که همواره منشا خدمات موثر و موجب نشاندن لبخند رضایت بر لبان مردم محروم جامعه بود. اینجانب درگذشت این مدیر پاکدست و بی توقع را به عموم ملت شریف ایران، بالاخص همکاران و خانواده گرانقدر ایشان تسلیت عرض می نمایم. 

وی خدمات ارزشمندی برای محرومان و اقشار ضعیف انجام داد

سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان با صدور پیامی درگذشت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و نوشت: درگذشت دوست گرامی و مدیر با اخلاق و متدین مهندس علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که طی سال‌های متمادی حضور در این مسئولیت، خدمات ارزشمندی را برای محرومان و اقشار ضعیف آسیب دیده جامعه انجام دادند و در حوادث طبیعی در صف نخست خدمت‌رسانی قرار داشتند موجب تاثر و اندوه فراوان شد . رحلت این خادم صادق مردم و نظام را به محضر مقام معظم رهبری، دوستان، همکاران و خانواده معزز ایشان تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم خدمات خالصانه ایشان، ذخیره گرانبهایی برای فردای قیامت باشد.

خدمات وی در زمینه ساخت مسکن و بازسازی مناطق آسیب دیده ماندگار است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در پیامی درگذشت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و یادآور شد: خدمات ایشان در زمینه های ساخت مسکن، بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث و کمک به مدیریت روستایی و دهیاری ها ماندگار است.

مهدی جمالی نژاد خاطرنشان کرد: درگذشت مرحوم مهندس تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و از استانداران باسابقه و مدیران اجرایی سخت کوش عرصه عمران و آبادانی پس از عمری تلاش و خدمت شبانه روزی، موجب تأثر و تألم فراوان شد. از خداوند متعال برای آن مرحوم در جوار رحمت الهی، آرامش  و غفران  واسعه الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.

سازمان بهزیستی برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسألت دارد

 رئیس سازمان بهزیستی هم در پیامی، درگذشت مهندس علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و یادآور شد: برای آن عبد صالح خدا و یار و یاور سازمان بهزیستی در نهضت ساخت مسکن مددجویان در روستاها و شهرهای کوچک، آمرزش و علو درجات و برای بازماندگان خاصه خانواده محترم و داغدار ایشان صبر و شکیبایی توأم با سلامتی مسألت دارم.قبادی دانا خاطرنشان کرد: مجموعه مدیران و پرسنل سازمان بهزیستی کشور، یاد و خاطره مرحوم مهندس تابش در همراهی، همدلی و همکاری در تامین مسکن مددجویان و بازسازی مسکن آسیب دیدگان از سیل، زلزله و بلایای طبیعی را هرگز از یاد نخواهند برد و بی تردید خدمات ارزشمند و مجاهدت شبانه روزی مرحوم تابش،  صدقه جاریه و باقیات الصالحات بی پایان برای آن سفر کرده در سرای باقی خواهد بود.

تابش یک کارگزار واقعی در سازندگی و آبادانی کشور بود

دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی درگذشت علیرضا تابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و افزود:آن فقید سعید یک کارگزار واقعی در سازندگی و آبادانی کشور بود که شبانه‌روز، بصورت خداپسندانه و بعبارت دیگر بدون منت و در عین تواضع و گمنامی به مردم و محرومین خدمت کرد. در حادثه زلزله ورزقان شاهد مدیریت جهادی و خدمتگزاری موثر و به موقع ایشان در منطقه بودیم.اینجانب ضمن عرض تسلیت به همکاران و با ابراز همدردی با خانواده معزز تابش، از درگاه الهی برای آن فقید سعید، علو درجات مسألت می نمایم.

خدمات ارزشمند وی در خاطر مردم ایران اسلامی باقی می ماند 

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر با صدور پیام تسلیت، درگذشت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را به خانواده آن مرحوم و جهادگران بنیاد مسکن تسلیت گفت و از خدمات ارزنده ایشان در تامین مسکن محرومان یاد کرد.

وی در این پیام نوشت: این برادر مومن سال ها با فعالیت و تلاش، نقش مهمی در تامین و بازسازی مسکن محرومین داشت که بی‌شک خدمات ارزشمند وی در خاطر مردم ایران اسلامی باقی می ماند. اینجانب ضمن همدردی با خانواده محترم زنده یاد تابش و جهادگران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از خداوند متعال برای روح ایشان رحمت، مغفرت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت دارم.

خدمات آن مرحوم در راه  گره گشایی از مشکلات مردم  توشه آخرت او خواهد بود

دکتر اکبر کمیجانی، رئیس کل بانک مرکزی در پیامی در گذشت مهندس علیرضا تابش، رئیس سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و افزود: در سال های مسئولیت آن مرحوم در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دلیل ارتباط کاری شاهد مجاهدت ها و تلاش های شبانه روزی این مدیر متعهد و دلسوز در راه خدمت به محرومین و مستضعفین بودم. بدون شک خدمات آن مرحوم در راه  گره گشایی از مشکلات مردم  توشه آخرت او خواهد بود.این مصیبت را به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان از درگاه ایزد منان صبر طلب می کنم.

پیام تسلیت دکتر حداد عادل به مناسبت درگذشت رییس بنیاد مسکن 

غلامعلی حدادعادل در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت رییس بنیاد مسکن نوشت: درگذشت دوست دیرینه خود مرحوم آقای علیرضا تابش را که عمر شریف خود را در خدمت به محرومان سپری کردند، به بازماندگان و دوستان و همکارانشان تسلیت می‌گویم. برای آن مرد خدمتگزار بی‌ادعا از خداوند طلب مغفرت و برای داغدیدگان طلب صبر می‌کنم.

تابش، نماد خدمت بی‌منت به محرومان بود

«علیرضا رزم‌حسینی» وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور پیامی درگذشت رییس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و افزود: درگذشت فرهیخته ارجمند و نماد خدمت بی‌منت به محرومان، مهندس علیرضا تابش رییس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موجب تأثر و تألم خاطر فراوان شد.

 وی بیان‌داشت: آن مرحوم در دوران خدمت‌گذاری در عرصه‌های مختلف مدیریتی به‌ویژه ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، خدمات ماندگاری از خود برجای گذاشت که هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.

 رزم‌حسینی ادامه‌داد: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطر آن مرحوم و طلب غفران الهی، مصیبت وارده را به خانواده ایشان تسلیت عرض کرده و برای بازماندگان از خداوند متعال، صبر و اجر مسالت دارم.

پیام تسلیت دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور
 همچنین سیدمحمدرضا موالی‌زاده دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور در پیام تسلیتی به این مناسبت نوشت: درگذشت برادر ارجمند مهندس علیرضا تابش موجب تاثر و تالم عمیق شد. آن زنده یاد  از مدیران کارآمد و برجسته کشور بود که درتمام مسئولیت هایی که برعهده داشت ازجمله تصدی استانداری کردستان، گیلان، خوزستان، معاونت سیاسی وزارت کشور و بنیادمسکن انقلاب اسلامی منشا خدمات ارزشمند و ماندگاری شد.
وی افزود: درگذشت غمبار آن انسان متدین، شریف، پاکدست و خدوم را به محضر مبارک مقام معظم رهبری، خانواده مکرم وهمکاران ودوستان محترم  ایشان تسلیت عرض می کنم. ازدرگاه خداوند متعال مسالت می نمایم آن فقید سعید را غریق رحمت واسعه الهی و به بازماندگان محترم ایشان صبر و اجر عنایت فرماید.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha