ثبت‌نام الکترونیکی دانش‌آموزان کردستانی در سامانه پادا آغاز شد

سنندج - ایرنا - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با اشاره به آغاز ثبت نام دانش‌آموزان دوره‌های مختلف استان گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه پادا انجام خواهد شد.

مهدی نامدار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت الکترونیکی دانش آموزان در سامانه پادا از ویژگی های متفاوت ثبت نام امسال است و دانش آموزان می توانند به صورت غیرحضوری نسبت به ثبت نام و انتخاب مدرسه خود بر اساس شرایط و موقعیت جغرافیایی در موعد مقرر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان میان پایه توسط مدیران مدارس و به راحتی انجام خواهد شد، گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه های ورودی (اول، هفتم و دهم) نیز به صورت غیرحضوری و بسته به نوع مدرسه در مهلت خاصی انجام می شود.

 معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تشکیل۱۸ تیم نظارتی استانی و ۶۹ تیم نظارتی شهرستانی در راستای بررسی روند ثبت نام در مدارس اضافه کرد: تیم های نظارتی نحوه ثبت نام دانش آموزان و همچنین به تخلفات  انجام شده در ثبت نام رسیدگی می کنند.

وی یادآور شد: عدم آشنایی اولیا و دانش آموزان با ثبت نام الکترونیکی از مشکلات جدی در انجام فرآیند ثبت نام است و اولیای دانش آموزان به همین دلیل به صورت حضوری به مدارس و یا به کافی نت‌ها مراجعه می کنند.

نامدار با بیان اینکه تلاش می شود، ثبت نام دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی تا پایان مرداد ماه به پایان برسد، از اولیای دانش آموزان خواست در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام فرزندان خود اقدام کنند.

وی همچنین به اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم اشاره کرد و گفت: هدایت تحصیلی تمامی دانش آموزان صادر شده و می توانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند، همچنین دانش آموزانی که موفق به اخذ رشته نشده اند نیز در نهایت می‌توانند در رشته کاردانش ثبت نام کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان اظهار داشت: پیش بینی می شود برای سال تحصیلی جدید ۳۰۰ هزار دانش آموز استان در سامانه پادا ثبت نام کنند.

استان کردستان ۳۰۰ هزار دانش آموز دارد که در سه هزار و ۸۰۰ واحد آموزشی تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha