۱۵۰ عنوان برنامه دهه امامت و ولایت در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

بیرجند - ایرنا - دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان جنوبی گفت: همزمان با دهه امامت و ولایت ۱۵۰ عنوان برنامه عید سعید غدیر خم در ۱۱ شهرستان استان اجرا می‌شود.

محمد حاجی‌زاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد برنامه ۷۰ عنوان محوری استخراج شده و در اختیار شهرستان‌ها قرار گرفته است تا براساس مقتضیات و در نظر گرفتن شرایط کرونا اجرایی شود.

وی ادامه داد: عید قربان تا غدیر مقطع متصل است و یادآور اطاعت پذیری ۲ پیامبر خدا از قربان تا غدیر است.

حاجی‌زاده اظهار داشت: در نشست ۸۴۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد که روز عید قربان آغاز دهه امامت و ولایت تا عید سعید غدیر در تقویم نهاده شود.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، راه‌اندازی کاروان‌های شادی در سراسر استان، نور افشانی، سرکشی و دلجویی از خانواده شهدا و ایثارگران، تجلیل از سادات، نصب پرچم بر خودروها و تزیین منازل، بازار و اصناف را از مهمترین برنامه‌های اجرایی عنوان کرد.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان جنوبی با بیان اینکه امشب شب میلاد امام هادی (ع) است افزود: زیارت جامعه کبیره یادگار ایشان است که درخواست کردیم این زیارت در تمامی مساجد و منازل و ادارات برگزار شود.

وی برپایی جلسات علنی با حضور شخصیت‌های شیعه و سنی با محوریت در پرتو ولایت، ایستگاه‌های ماشین نویسی، ترویج نماز و اعمال ویژه غدیر، اجتماع غدیریون با جمعیت محدود، ترویج و توسعه سفره طعام علوی، ترویج سنت عیدی دادن و عیدی گرفتن، میلاد موسی بن جعفر و اقامه زیارت امین الله را از دیگر برنامه‌ها بیان کرد.

حاجی‌زاده با بیان اینکه عید بزرگ مباهله در راه است و باید به عنوان اثبات حقانیت اهل بیت مورد توجه ویژه قرار گیرد افزود: طرح سراسری احسان علوی وکمک‌های مومنانه با توجه به اوضاع کنونی با هدف ترویج سیره امیرالمومنین(ع) و ‌پویش‌های مردمی برای افزایش شور و نشاط اجتماعی را در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه جذب نسل جوان با مشارکت حداکثری بانوان در دستورکار ویژه بنیاد بین المللی غدیر است تصریح کرد: تبیین بعد حکومتی غدیر سیاست بعدی ما است تا بدانیم که چطور باید تبعیت و پیروی کنیم و تاکید ما تبیین غدیر به یک فرهنگ خودجوش مردمی همچون محرم و عاشورا است.

 دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان جنوبی، پویش مولود مبارک، من خادم غدیری‌ام، خانواده غدیر ‌طرح روشنا را از مهمترین پویش‌هایی عنوان کرد که در دهه امامت و ولایت عملیاتی خواهد شد و گفت: پویش خانواده غدیر با هدف شور و نشاط در خانواده با اولویت جشن‌های خانگی است که به بهترین تزیینات جشن‌های خانوادگی جوایزی اعطا می‌شود.

خیران می‌توانند با واریز وجوه خود به شماره کارت بانک تجارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۶۵۸۲۹۹۹ بنیاد بین المللی غدیر در برنامه‌های این عید سعید مشارکت کنند و برای شرکت در مسابقه خانواده غدیر از طریق شماره واتساپی ۰۹۴۴۰۶۵۵۶۷۱ تصاویر تزیینات جشن خانوادگیشان را ارسال که به بهترین‌ها جوایزی ارزنده اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha