تعامل پلیس با رسانه عامل مهمی در ارتقاء احساس امنیت جامعه است

تهران -ایرنا- جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه تعامل پلیس با رسانه ها عاملی مهم در ارتقاء احساس امنیت در جامعه است، گفت: پلیس همواره از ظرفیت و قدرت تاثیرگذار رسانه ها در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهره می گیرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار نصرت الله برین در دوره آموزشی مدیریت رسانه که از طریق ویدئو کنفرانس برای روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر و مسئولان آموزش همگانی سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: در دوران معاصر که عصر جامعه اطلاعاتی نامیده می شود، بدون تردید نقش رسانه ها به عنوان یکی ابزارهای اطلاع رسانی در تنویر افکار عمومی بسیار ارزشمند است و پلیس همواره از ظرفیت و قدرت تاثیرگذار رسانه ها در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بهره می گیرد.

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش دیگری از سخنان خود ارتباط مستمر و دو سویه با اصحاب رسانه را موثرترین راهکار برای حل مشکلات جامعه دانست و خاطرنشان کرد: تعامل پلیس با رسانه ها عاملی مهم در ارتقاء احساس امنیت در جامعه به شمار می رود و فرماندهان و مسئولان با داشتن سواد رسانه ای می توانند نهایت بهره و استفاده را در انعکاس اخبار مربوط به دستاوردهای حوزه ماموریتی خود در سطح جامعه، حاصل نمایند.

وی احساس امنیت را مهم‌تر از امنیت عنوان و تصریح کرد: رسانه‌های گروهی می‌توانند با انتشار اخبار، فعالیت‌ها و موفقیت‌های پلیس در عرصه‌های مختلف، احساس امنیت را در شریان جامعه تزریق کرده و با ایجاد نگرش مثبت در افکار عمومی نسبت به نهادهای مجری امنیت، نیروی انتظامی را در اجرای برنامه‌های بنیادین حوزه نظم و امنیت به گونه ای شایسته یاری کنند.

سردار برین در ادامه افزود: صحت در انتشار خبر، سرعت در پیام رسانی و همین طور دقت در نگارش خبر سه اصل اساسی اطلاع رسانی است و مسئولان اطلاع رسانی و خبرنگاران باید ضمن رعایت این سه اصل با شجاعت در انتشار رویدادهای تاثیر گذار، کوشا باشند.

جانشین پلیس مبارزه بامواد مخدر ناجا با قدردانی از زحمات تمامی همکاران خود در سراسر کشور افزود: امیدواریم با تعامل هر چه بیشتر و موثرتر با رسانه ها، شاهد کاهش هر چه بیشتر جرایم و آسیب های مرتبط با مواد مخدر و روانگردان ها در سطح جامعه باشیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha