نشان فداکاری به شهید بهمن فربدان تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «بهمن فربدان» تعلق گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «بهمن فربدان» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

شهید بهمن فربدان در تاریخ بیست و ششم تیرماه ۱۳۲۸در شهر تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ مدرک دیپلم در آزمون ورودی دانشکده افسری ارتش پذیرفته شد.  این شهید والامقام دوران سه‌ساله دانشکده افسری را با موفقیت سپری کرد و با پشت سر گذاشتن دوره مقدماتی، خدمت خود را در یگان‌های نیروی زمینی آغاز کرد.

شهید فربدان با آغاز جنگ تحمیلی در لشکر ۸۱ زرهی به عنوان فرماندهی گروه مخصوص گردان ۱۱ در همه مأموریت‌های محوله حضوری فعال داشت. سرانجام این دلاور مرد ارتش اسلام در نوزدهم مهرماه ۱۳۵۹ در محور آبادان – دزفول، حین درگیری مستقیم با دشمن بعثی به مقام والای شهادت دست یافت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha