۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84415121
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان شبوه

تهران – ایرنا- نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه پیشروی خود در استان نفت خیز «شبوه» در مرکز این کشور، مناطق راهبردی دیگری را به کنترل خود در آوردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع نظامی یمنی امروز نوشت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در نبرد با نیروهای «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و سایر مزدوران سعودی شماری از مواضع از جمله ارتفاعات راهبردی «عقبه مالح» در جبهه ناطع را به کنترل خود در آوردند.

این منبع تصریح کرد که ارتفاعات عقبه مالح مشرف بر بخش «بیجان» در شمال غربی استان شبوه هست و کنترل بر آن راه را برای پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت این بخش که در 200 کیلومتری شهر «عتق» مرکز استان شبوه قرار دارد، همواره می کند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پنجشنبه گذشته نیز سلسله ارتفاعات راهبردی «عقبه القنذع» در بخش نعمان در شمال «البیضاء» را که مشرف بر استان شبوه است، به کنترل خود در آورده بودند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد، اما طی بیش از ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha