۷۵۰ واحد صنعتی و تولیدی استان مرکزی پایش زیست محیطی شد

اراک - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۷۵۰ واحد صنعتی و تولیدی این استان در سال جاری پایش زیست محیطی شد.

سید «مهدی مصطفوی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به منظور حفاظت، بهبود و بهسازی محیط زیست و پیشگیری از هر نوع آلودگی که موجب برهم زدن تعادل و حفاظت محیط زیست می‌شود، اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ضمن شناسایی صنایع آلاینده محیط زیست ( آب، خاک و هوا)، متناسب با نوع آلایندگی و مطابق با قوانین و مقررات جاری اقدامات لازم را برای جلوگیری از آسیب و تخریب محیط زیست و حفظ منابع طبیعی انجام می‌دهد.
وی بیان کرد: قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و آیین‌نامه جلوگیری از آلودگی‌های ناشی از فعالیت واحدهای صنعتی، خدماتی و معدنی، پیشگیری و جلوگیری از هرگونه آلودگی محیط زیست را جزء وظایف سازمان حفاظت محیط زیست پیش بینی کرده است.
مصطفوی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰ فقره اخطاریه رفع آلودگی در استان مرکزی صادر و تعدادی از واحدها نیز به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات محیط زیست و تداوم آلودگی محیط زیست برای رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی باید ضوابط و الزامات زیست محیطی را رعایت کنند و این واحدها موظف به خوداظهاری هستند و به صورت فصلی باید توسط آزمایشگاه‌های معتمد خوداظهاری شوند و نتایج آن به ادارات کل حفاظت محیط زیست اعلام شود.

مصطفوی گفت: واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در صورت استمرار نقص قوانین و مقررات زیست محیطی با اعمال قانون و در نهایت تعطیلی همراه می‌شوند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha