حجم اعتبارات ورزشی خراسان رضوی ۳۳ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش ‌و جوانان خراسان رضوی گفت: امسال هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار استانی برای توسعه حوزه ورزش در خراسان رضوی اختصاص یافته که نسبت به پارسال ۶۰۰ میلیارد ریال یعنی ۳۳ درصد بیشتر شده است.

فرزاد فتاحی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از میزان تخصیص این بودجه در قالب قانون ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده در سال جاری اطلاعی نداریم ولی سال گذشته تخصیص ها حدود ۳۰ درصد بود.

وی ادامه داد: اعتباراتی که استاندار در قالب سفرهای استانی و دیگر موارد طی سال جاری برای ورزش استان در نظر گرفته به ۶۰۰ میلیارد ریال رسیده است که حدود ۸۰ درصد آن به توسعه ورزش روستاهای استان تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل ورزش‌ و جوانان خراسان رضوی گفت: دهیاران و خیران در روستاها کارهای نیک و بزرگی انجام داده اند و بسیاری از سالن‌های ورزشی با کمک آنان در حال ساخت می باشد.

وی افزود: به جز از مکان‌های ورزشی در حال احداث زیر نظر اداره کل ورزش‌ و جوانان خراسان رضوی، ساخت حدود ۴۰ سالن ورزشی توسط دهیاری‌ها در حال انجام است که می‌تواند در کشور یک الگو باشد.

فتاحی ادامه داد: بسیاری از این پروژه‌ها تا ۶۰ درصد پیشرفت دارند و اگر محدودیت‌های منابع اقتصادی وجود نداشت سال گذشته یک سال تاریخی برای خراسان رضوی رقم می‌خورد و بیش از ۱۰۰ پروژه ورزشی در روستاها افتتاح می‌شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha