بهمن عسگری: سال‌های سال در سلامت کامل ورزش کردم

قزوین – ایرنا – ملی پوش قزوینی کاراته گفت: سال‌های سال در سلامت کامل ورزش کردم و به دلیل خطای سهوی در استفاده از یک داروی ممنوعه، انتظار گذشت و مساعدت بیشتری از مجامع و سازمان‌های مرتبط بین‌المللی داشتم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بهمن عسگری ستاره کاراته ایران و نفر اول رنکینگ کاراته جهان که از شانس های کسب نشان طلا در رقابت های المپیک بود و به دلیل استفاده از یک داروی ممنوعه از این رقابت ها کنار گذاشته شد با انتشار یادداشتی درباره رفع ابهامات مساله دوپینگ خود نوشت: اتفاقی که در زندگی شخصی‌ام افتاد و متاثر از همین رخداد، مسیر ورزشی‌ام تغییر کرد و این حادثه سبب رنج و دردی عظیم بر من و خانواده‌ام و تمامی عزیزانی که تا به امروز شریک تمام پیروزی‌ها، شکست‌ها، شادی‌ها و غم‌هایم بودند شد؛ با توجه به طی کردن پروسه درمان تحت نظر پزشک متخصص بودم و هرگز گمان نمی‌کردم دارویی که با تجویز پزشک متخصص بوده است جز مواد ممنوعه محسوب می‌شود.

وی افزود: با توجه به بیان و شفاف‌سازی این مساله و ارائه مستندات حقایق به همراه وکیل، پزشک متخصص مربوط و اثبات سهوی بودن این خطا در ارتباط با کوتاهی پزشک مشمول جریمه و محرومیت ۱۲ ماهه شدم.

این کاراته کای ادامه داد: ضمن احترام کامل به قوانین موجود و مجریان محترم آن در اقصی نقاط دنیا به عنوان ورزشکاری که سال‌های سال در سلامت کامل ورزش کرده است انتظار گذشت و مساعدت بیشتری از مجامع و سازمان‌های مرتبط بین‌المللی خصوصا IOC همچنین WKF را داشتم که با توجه به پذیرش قطعی نیاز پزشکی من به معالجه و درمان (آن هم در راستای شاد نمودن دل پدر، مادر و خانواده‌ام که از جمله اولین مسائل مورد توجه در حقوق بشر است) با اغماض بیشتری من را جهت حضور در سقف آرزوی دوران قهرمانی‌ام یعنی میدان بزرگ المپیک یاری می‌نمودند که متاسفانه این مهم محقق نشد.

وی ادامه داد: سال‌هاست با استعانت از درگاه خداوند و در پرتو تعلیمات ارزنده مربیان و اساتید ارجمند و تلاش و کوشش خود به توفیقات زیادی نائل آمده‌ام؛ برای من که هرگز در عمر زندگی حرفه‌ایم اندیشه غلط و رفتار غیر اخلاقی نداشتم و با پشتکار و اراده مصمم و تلاش مستمر سعی کردم به اهدافم برسم، درک و هضم این موضوع که مورد بی‌مهری مسئولان و جریمه اینچنینی قرار بگیرم بسیار سخت و ناعادلانه بود.

وی ادامه داد: ۱۵ سال زندگی و ورزش حرفه‌ای و قهرمانی به من صداقت، پاکی، راستگویی، احترام، تواضع و اخلاق آموخت و در تمام عرصه‌ها هرآنچه آموختم، افتخار شما و غروری بود که بر من داشتید؛ در طی سال‌ها با کسب عناوین برتر، ۲۰ بار تست دوپینگ دادم که جواب همه منفی بود.

عسگری گفت:در وزنی مبارزه می‌کنم که فوق‌العاده دشوار و پر از قهرمانان به‌نام دنیا است با گذشت دوسال با فاصله دوهزار امتیاز با نفر دوم با تلاش‌های شبانه روزی و تمرینات سخت و دشوار در کمال پاکی و بدون هیچ‌گونه استفاده از مواد نیروزا که خارج از اصول اخلاقی و حرفه‌ای و منشور المپیک است جایگاهم را در رنکینگ یک دنیا حفظ کردم و موفق به کسب سهمیه المپیک شدم.

وی ادامه داد: برای کسی که در زندگی حرفه‌ای و قهرمانی‌اش با حساسیت بالا و دقت فراوان قدم برداشته و متعهد به ورزش پاک و سالم است و بارها و بارها تست دوپینگ داده و هربار سربلند بیرون آمد چطور می‌توانید اظهار کنید که دوپینگ کرده است!؟

عسگری اضافه کرد: چه رنجشی بالاتر از اینکه در دوران قهرمانی همیشه الگو و باعث مباهات باشی و برای گناهی نکرده اینگونه مورد هدف انتقادات و حرف‌های ناروای یک‌سری اشخاص قرار بگیری! اصلا معنای دوپینگ را می‌دانید؟

وی اضافه کرد: دوپینگ به معنای استفاده از مواد نیروزا و تقویتی است در حالیکه من به‌دلیل یک بیماری مورد مداوا و تحت نظر پزشک متخصص قرار گرفتم و بعد از آزمایشهای تخصصی که انجام شد با تجویز پزشک متخصص دارو و قرص را استفاده کردم که با تمام حساسیت‌ها و تاکیدم به پزشک متخصص که آیا منعی ندارد و توضیح این مطلب که من در لیست ورزشکاران وادا هستم و هرزمانی که صلاح بدانند سرزده از من تست می‌گیرند و این دارو جز داروهای ممنوعه نباشد پزشک متخصص به من اطمینان داد که هیچ‌گونه مشکلی برای مصرف این قرص نیست.

عسگری گفت:من فقط برای درمان و کوتاهی پزشکی اینگونه مورد بی‌حرمتی قرار گرفته ام، و وارد شدن این حجم از بی‌عدالتی در زندگی عادلانه نیست، کسی که سال‌ها تلاش کرد با تکیه برصداقت و پاکی، ورزش حرفه‌ای اش را ادامه دهد و به خاطر قصور پزشکی وارد این جریان شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha