دل باید به امر به معروف و نهی از منکر باور داشته باشد

شیراز-ایرنا- رییس ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه فلسفه این فریضه الهی این است که دل ها به این امور باور داشته باشند گفت: بعد از آن این اصول به زبان بیاید و در عمل اجرا شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله کاظم صدیقی شامگاه شنبه در بازدید از ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس که با حضور امام جمعه شیراز برگزارشد، افزود: باید فرهنگ سازی کرد که مردم نسبت به خوبی ها مشوق هم باشند و نسبت به بدی ها همه احساس کنند که نباید به سمت بد بروند. 

وی ادامه داد:  امر به معروف خیر خواهی است و برای ایجاد مصونیت در جامعه است.

امام جمعه موقت تهران گفت: کم کردن قصاوت ها و افزودن بر خوبی ها از  برکات جامعه است و اولین وظیفه ما جلب اعتماد است لذا در قرآن کریم هم امر به معروف آمده  که  شاید بشود استفاده کرد که ما اگر معروف ها را بتوانیم جا بیندازیم منکر به وجود نمی آید، اگر مسجد آباد باشد در شعاع آن هیچ گونه خرابی به وجود نمی آید.

آیت الله صدیقی ادامه داد : لذا اگر معروف ها را برجسته  و فرایض الهی را پر جاذبه و تابلو قشنگی از اوامر الهی برای مردم ترسیم کردیم و آنها کشیده شدند به سوی خوبی ها ،هر قدر از خوبی بگوییم از بدی فاصله می گیریم اما اگر نتوانستیم امر به معروف و نهی از منکر را خوب جا بیندازیم و مردم مزاحمت تلقی کردند این طول می کشد تا آدم بتواند جای خودش را باز کند.

او بااشاره به اینکه آن چیزی که مردم قبول دارند باید از مقبولات شروع کرد، بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی مشارکت دادن مردم در احیای دین و مقابله با باطل، ظلم، استکبار ، رشوه ،فساد و بی بند و باری.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر به بیان اینکه در این میدان، بزرگترین معروف اصل نظام است ، اظهار داشت : حفظ نظام از نماز و حجاب واجب تر است جا انداختن اصل ولایت فقیه،زدودن شبهات و رفع این موانع است.

صدیقی اضافه کرد: نیروها را باید یک جایی مصرف کرد که حاصل آن قابل قبول باشد، امیدوارم به مصداق آیه کریمه یک جهاد تمام عیار اثر گذار به داد مردم برسد،اول باید  به داد خودمان برسیم که به جهنم نرویم و واقعا نگران باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha