مردم دلیجان سه میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال به ایتام و محسنین کمک کردند

خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان گفت: مردم این شهرستان امسال سه میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال به ایتام و محسنین کمک کردند.

«حمیدرضا قاسمی» روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: یک هزار و ۳۵۷ حامی ایتام و فرزندان محسنین این نهاد را حمایت می‌کنند و ۳۵ یتیم و ۱۴۴ نفر از فرزندان محسنین در این شهرستان نیز دارای حامی هستند.
وی اضافه کرد: محسنین به آن دسته خانوارها اطلاق می‌شود که سرپرست آنان به دلایلی از جمله کهولت سن، بیماری و از کارافتادگی توان اداره زندگی را ندارند و کمک خیران در رفع مشکلات معیشتی، آموزشی، درمانی، اشتغال، مسکن و جهیزیه آنان تأثیر بسزایی دارد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان یادآور شد: متقاضیان این طرح با مراجعه به کمیته امداد محل سکونت یا درگاه الکترونیکی این نهاد با انتخاب و تکمیل برگه‌های مربوطه می‌توانند حمایت از یک یا چند کودک را تقبل کنند.
قاسمی گفت: ۱۳۵ دانش آموز و ۱۶ دانشجو نیز تحت پوشش کمیته امداد دلیجان هستند و از حمایت‌های مادی و معنوی حامیان بهره‌مند هستند.
وی افزود: ۱۵ میلیارد و ۳۹۳ میلیون ریال نیز در سه ماهه نخست امسال از محل کمک‌های معیشتی، مسکن، طرح مفتاح، درمان و جهزیه به خانواده‌های بی بضاعت دلیجان کمک شد.
یک‌هزار و ۷۹ خانواده از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان بهره‌مند.
دلیجان در جنوب استان مرکزی  واقع شده و ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha