باد و باران به خراسان شمالی بر می گردد

بجنورد-ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: براساس ارزیابی ، سامانه بارشی که از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

مهری هاشمی دوین روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت این سامانه بارشی و ناپایداری جوی  را وزش باد، گاهی باد لحظه ای شدید همراه با گردوخاک محلی است و در برخی مناطق هم رگبار باران پیش بینی شده است.

وی افزود: این سامانه اکثر شهرستان های استان خراسان شمالی را تحت تاثیر قرار می دهد، ولی بیشترین واکنش آن در شهرستان های راز و جرگلان در شمال استان، شیروان  در شرق و بجنورد است که از روز پنجشنبه بر شدت ناپایداری افزوده می شود.
 

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان شمالی با بیان اینکه این سامانه تا روز جمعه در استان فعال است افزود: با توجه به وزش باد شدید، احتمال آسیب به سازه های موقت وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به رگباری بودن بارش ها، وقوع رواناب و سیلابی شدن مسیل ها در شهرستان های رازوجرگلان و شمال شهرستان های شیروان و بجنورد وجود دارد و احتمال می رود تا دمای هوا نیز تا پایان هفته جاری حدود 6 درجه کاهش یابد.

 در شبانه روز گذشته در بیشتر ایستگاه های استان دمای حدود ۴۰ درجه سانتیگراد ثبت شد به طوری که در این مدت رباط با کمینه دمای ۱۹.۳ درجه و جاجرم با ۴۰.۴ درجه سانتیگراد خنک ترین و گرم ترین ایستگاه های استان بوده است.

در همین مدت دمای بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در خنک ترین ساعت به 23 درجه و در گرم ترین ساعت نیز به حدود 37.4 درجه سانتیگراد رسید.
میانگین بارندگی در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha