۷ نفر در تصادفات جاده‌ای پیرانشهر جان خود را از دست دادند

ارومیه- ایرنا- فرماندار پیرانشهر گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته در ۲ فقره تصادف جاده‌ای در این شهرستان، هفت نفر جان خود را از دست دادند.

سیدعلی ترابی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح این حوادث اظهار داشت: ساعت ۸.۲۰ دقیقه روز جمعه در برخورد یک دستگاه پژو ۴۰۵ با پراید در محور پیرانشهر- نقده، پنج نفر جان باختند که ۲ تن از آنان در همان محل حادثه و سه نفر دیگر به علت شدت جراحات در مسیر اعزام به بیمارستان فوت شدند.

وی دلیل این حادثه را سبقت غیر مجاز و انحراف پژو ۴۰۵ عنوان کرد.

فرماندار پیرانشهر در رابطه با دیگر سانحه رخ داده در محور پیرانشهر- سردشت نیز گفت: این حادثه نیز ساعت ۱۳:۲۰ دقیقه روز جمعه در پی بی احتیاطی راننده یک دستگاه پژو ۴۰۵ رخ داد که منجر به مرگ ۲ نفر شد.

وی با بیان اینکه گزارش پلیس از این حوادث هنوز نهایی نشده است، افزود: پلیس راه در گزارش اولیه خود در هیچکدام از این تصادفات رخ داده، جاده را مقصر ندانسته است.

" ترابی" البته در پاسخ به سطح استاندارد جاده‌های شهرستان پیرانشهر، بیان کرد: باید قبول کنیم که جاده‌های ما نیز شرایط مناسبی ندارند؛ در همین راستا برای احداث جاده پیرانشهر- نقده بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مصوب شده که به عنوان پروژه ملی در مرحله اجرا قرار دارد.

وی ادامه داد: این پروژه سال ۱۳۹۷ کلنگ زنی شده بود که به دلیل کم کاری پیمانکار، طبق ماده ۴۸ و با پیگیری نماینده مجلس شورای اسلامی پیمانکار عزل و جایگزین آن ۲ ماه گذشته و به تازگی معرفی شد.

پیرانشهر با فاصله زمینی ۱۱۰ کیلومتری از مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha