روی خط پایتخت؛ نگهداشت معابر پایتخت در تعطیلات کرونایی

تهران-ایرنا- روی خط پایتخت امروز به نگهداشت معابر پایتخت در آبان تعطیلات کرونایی می‌پردازد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران در این خصوص گفت: در تعطیلات ۶ روزه تهران فرصت مناسبی فراهم شد تا با بهره گیری از حدود ۱۸۰ کارگر نسبت به رفع مشکلات ریز و درشت محلات ۲۰ گانه منطقه چهار در قالب "طرح نگهداشت شهر" اقدام شود.

«مجید رجبی» اضافه کرد: رفت و روب مستمر معابر، لایروبی و پاکسازی انهار، شستشو و تعمیر مخازن زباله، طعمه گذاری معابر جهت مبارزه با جانوران موذی، پاکسازی دیوارها از پوسترهای غیرمجاز و ده ها طرح دیگر از جمله اقدامات انجام شده در این روزهای تعطیل بود.

وی اضافه کرد: با توجه به فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر خم، علاوه بر طرح نگهداشت، شستشوی المان های شهری، دیواره ها و نرده های بزرگراهی و میادین جهت آذین بندی و نورپردازی از دیگر اقدامات این روزهای منطقه ۴ در تعطیل های کرونایی است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران خاطر نشان کرد: با توجه به کاهش سفر های درون شهری و هجوم شهروندان به بوستان های محلی، ضمن شستشوی وسایل بازی کودکان و سرویس های بهداشتی از عموم شهروندان تقاضا می شود از تجمع در بوستان ها پرهیز کنند.

اجرای طرح ویژه نگهداشت شهر در تعطیلات کرونایی

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران گفت: طرح ویژه نگهداشت شهر در شریان های بزرگراهی منطقه یک که در ایام غیرتعطیل دارای بار ترافیکی سنگین هستند، در تعطیلات ۶ روزه کرونایی در این منطقه به انجام رسیده و همچنان در حال اجرا است.

«افشین خدامی» افزود: تعطیلات ۶ روزه کرونایی در شمال تهران این فرصت را فراهم آورد تا طی برنامه ریزی ها و زمان بندی از پیش تعیین شده، به همت کلیه ادارات خدمات شهری نواحی ۱۰ گانه شمال تهران، طرح ویژه نگهداشت شهر در معابر پرتردد و شریان های بزرگراهی منطقه که ترافیک سنگین آن ها در ایام عادی ارائه خدمات شهری را با مشکل مواجه می کرد، به اجرا در آید.

وی گفت: پاکسازی جداره های بزرگراهی، شست و شوی المان های ترافیکی، نرده ها، گاردریل ها و تابلوها، بهبود نگهداشت فضای سبز بزرگراهی و رفیوژها و همچنین احصا و بهبود وضعیت المان های زیباسازی از جمله اقدامات صورت گرفته در این طرح بوده است.

وی خاطرنشان کرد: محورهای هدف در این طرح، بزرگراه های شهید آیت الله صدر، ارتش، شهید صیاد شیرازی، شهید مدرس، شهید چمران و شهید بابایی بوده که اقدامات یادشده در آن ها انجام شده و کماکان نیز در حال اجرا است.

بوستان وصال منطقه ۱۹ در آستانه تکمیل و بهره برداری

شهردار منطقه ۱۹ تهران از مراحل پایانی عملیات عمرانی احداث بوستان وصال و پیشرفت ۸۵ درصدی آن خبر داد.

«علی توکلی» گفت: این بوستان در مجاورت خیابان ۲۰ متری شهرک وصال و در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در حال احداث بود که در حال حاضر نیز بخش عمده ای از اقدامات عمرانی آن به اتمام رسیده است.

وی اعلام کرد: به منظور احداث این بوستان چهار هزار و ۶۰۰ متر مکعب خاکبرداری، ۲ هزار و ۷۰۰ متر مکعب مخلوط ریزی، ۲۲۰ متر مکعب بتن ریزی و یک هزار و ۲۰۰ متر نیز جدول کشی انجام شد؛ ضمن اینکه یک هزار متر مربع فضای سبز در آن دیده شده است.  

توکلی خاطر نشان کرد: اقدامات عمرانی این بوستان تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت داشته و در مرحله مناسب سازی معابر قرار دارد.

شهردار منطقه در ادامه به عملیات خاکبرداری زمین های بازی بوستان شریعتی اشاره کرد و افزود: این طرح با اتمام عملیات خاکبرداری در ۲ قطعه زمین اختصاص یافته به مساحت کلی ۵۰۰ متر مربع، به مرحله اجرای جدول و زیرسازی رسیده است.

وی به اقدامات عمرانی نگهداشت شهر پرداخت و گفت: طی فعالیت های اخیر ۳۵۰ تن آسفالت برای بهسازی معابری همچون انتهای بزرگراه شهید هاشمی مقابل در بهشت زهرا (س)، شهرک احمدیه انتهای خیابان گل ها، خیابان دانشگاه مقابل در یگان حفاظت و خیابان میثاق جنوبی روبروی سرای محله خانی آباد صرف شده است.  

به گفته وی، علاوه بر این خیابان بنفشه در شهرک بستان، کوچه ۳۲ دولتخواه جنوبی، خیابان فرهنگیان روبروی سرای محله بهمنیار، انتهای دهکده توحید روبروی ورودی بزرگراه خلیج فارس با پخش ۳۰۰ تن آسفالت برای سهولت تردد شهروندان و خودروها بهسازی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha