فرماندارگناوه: بخشی از درآمدهای اقتصادی منطقه به ورزش اختصاص یابد

گناوه - ایرنا - فرماندار گناوه گفت: باتوجه به منابع و درآمدهای اقتصادی که در این شهرستان وجود دارد ، باید بخشی از آنها برای کمک ورزش منطقه اختصاص یابد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز یکشنبه در دیدار با امیر خسروانی ورزشکار اعزامی این شهرستان به مسابقات پارالمپیک توکیو افزود: در صورتی که بخشی از  منابع و درآمدهای اقتصادی شهرستان عاید ورزش این منطقه شود شاهد متحول شدن رشته های ورزشی خواهیم بود.

وی اظهارداشت: به رغم اینکه در نظام جمهوری اسلامی بویژه در دولت های یازدهم و دوازدهم در حوزه زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان گام های خوبی برداشته شد اما بلحاظ شرایط بین المللی و اقتصادی به نقطه مطلوب نرسیده است.

مهرجو گفت: دولت نگاه ویژه ای به ورزش این شهرستان داشته است و در کمیته برنامه‌ریزی امسال از محل اعتبارات تملک دارایی برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی  حدود هشت میلیارد تومان اختصاص یافته است.

فرماندار گناوه ادامه داد: هر چه بتوانیم در حوزه ورزش سرمایه‌گذاری کنیم نتایج پرباری برای منطقه و جامعه خواهد داشت و دیگر نیازی نیست که در حوزه‌های دیگر سرمایه گذاری ۲ برابری کنیم.

وی افزود: گناوه یکی از شهرستان‌های پراستعداد و با قابلیت بالا در حوزه ورزش به شمار می‌آید و به رغم کمبود در زیرساخت ها و امکانات ورزشی، شاهد درخشش ورزشکاران در سطوح جهانی هستیم.

مهرجو  بیان کرد: امیر خسروانی یکی از ورزشکاران مستعد این شهرستان است که با تلاش و زحمات وافر خود توانسته است، سهمیه پارالمپیک توکیو را در رشته دو و میدانی کسب کند و امیدواریم در این میدان مهم با دست پر برگردد و افتخار برای کشور و این شهرستان کسب کند.

رئیس اداره ورزش وجوانان گناوه گفت: شهرستان دارای ورزشکاران مستعد و فنی و با اخلاق در رشته دوومیدانی کم بینایان و نابینایان است و تاکنون به موفقیت های زیادی در سطوح جهانی و آسیایی نایل شده اند.

رحمان عمادی افزود: امیدواریم ورزشکار اعزامی این شهرستان به مسابقات پارالمپیک توکیو با شایستگی به مدال دست یابد.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه شهرستان ورزشکاران مستعدی در رشته دوومیدانی دارد اما از پیست استاندارد  محروم است که امیدواریم این مشکل برطرف شود.

                                                                                                       فرماندارگناوه: بخشی از درآمدهای اقتصادی منطقه به ورزش اختصاص یابد

رئیس هیات‌های  ورزشی نابینایان و کم بینایان گناوه گفت: امیر خسروانی توانسته است با تلاش و زحمات وافر خود سهمیه ورودی به پارالمپیک توکیو در رشته دوومیدانی و پرش طول با رکورد ۷.۲۲ متر در اردوی تیم ملی به دست آورد.

مهرداد بیابانی افزود: این ورزشکار مستعد تنها نماینده استان بوشهر و کشور در رشته پرش طول این مسابقات است که با تلاش و زحمات زیاد و هزینه های زیادی که از جیب خود خرج کرده توانسته به این مهم دست یابد.

وی بیان کرد: ورزشکاران دوومیدانی کار نابینایان و کم بینایان این شهرستان که در میادین بین المللی صاحب مدال های رنگارنگ شده اند، در شهرستان از کم ترین امکانات بهره مندند و به همین دلیل ناچارند برای تمرین و آمادگی خود به شهرهای برخوردار عزیمت کنند.

در پایان این نشست، فرماندار گناوه لوح و جوایزی به امیر خسروانی دوومیدانی کار اعزامی به مسابقات پارالمپیک توکیو که در شهریور امسال برگزار خواهد شد، اهدا کرد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha