هوای قزوین اواخر هفته جاری خنک می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: اواخر هفته جاری شاهد هوایی خنک همراه با بارش‌های رگباری در مناطق شمالی استان خواهیم بود.

مهدی آخوندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آخرین نقشه‌های جغرافیایی و تصاویر ماهواره‌ای تا روز چهارشنبه هفته جاری وضعیت جوی استان پایدار و آسمانی صاف و آفتابی خواهد بود.

وی ادامه داد: از روز چهارشنبه با توجه به نفوذ زبانه‌های پرفشار، جریانات شمالی و وزش بادهای شمالی پیش بینی می شود که به دنبال آن کاهش نسبی دما را در سطح منطقه شاهد خواهیم بود.

به گفته این کارشناس هواشناسی، بعدازظهر چهارشنبه و پنجشبه هفته جاری نیز در نیمه شمالی استان گاهی افزایش ابر، پدیده مه و بارش‌های رگباری دور از انتظار نخواهد بود.

آخوندی یادآور شد: در شبانه روز گذشته آوج با ۱۶ و بویین زهرا با ۴۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۷ تا ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha