ملایی: راهبردم برای رقابت در المپیک توکیو تغییر کرد

تهران- ایرنا- ملی‌پوش رویینگ زنان ایران بعد از صعود به مرحله نیمه نهایی بازی‌های المپیک، گفت: نتایج فراتر از هدف گذاری من و کادر فنی برای بازی‌های المپیک توکیو است.

به گزارش ایرنا، «نازنین ملایی» ملی پوش روئینگ ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات روئینگ انفرادی زنان توانست با هشت دقیقه و هفت ثانیه در جایگاه سوم قرار گیرد و با کسب عنوان سوم به نیمه نهایی صعود کند. وی روز سه شنبه برای حضور در فینال گروه A/B به آب خواهد زد.

ملایی بعد از پایان مسابقه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رقابت در المپیک راحت نیست و اینجا همه در قامت مدعی حاضر می شوند. در دور مقدماتی من با دارنده مدال نقره المپیک ریو رقابت کردم و نماینده اروپا نیز در گروه من بود. در آن مسابقه با کسب عنوان سوم و  بعد از این دو نفر صعود کردم. هدف اولیه من و کادر فنی حضور در فینال گروه c بود اما اکنون هدفم تغییر کرده است.

او ادامه داد: پیش از بازی ها با مشورت کادر فنی تعیین راهبرد کردیم و قرار بود من تلاش کنم تا با صعود به دور یک چهارم نهایی بتوانم به راحتی در فینال گروه c باشم اما اکنون راهبردم تغییر کرده و هدفم رسیدن به جمع برترین ها است و هدف گداری بهتری دارم. روز سه شنبه تلاش خواهم کرد تا یک نتیجه خوب برای خودم و قایقرانی ایران ثبت کنم.

ملی پوش رویینگ زنان این را هم گفت: در دور مقدماتی برای نخستین بار به صورت مستقیم به مرحله یک چهارم رسیدم و اکنون در مرحله نیمه نهایی هستم و باید تلاش کنم تا بهترین عملکردم را به ثبت برسانم. نباید به این میزان از صعود دلخوش باشم. این نتایج در حالی است که مدومیت من در روزهای نخست رسیدن به شهر توکیو جدی بود. باید از پزشکان تشکر کنم که من را به این مسابقات رساندند.

ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مرد ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. حال از ۴۴ سهمیه انفرادی ۳۴ نماینده ( ۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار به المپیک می‌روند. با این حال کاروان ستارگان ایران‌زمین به دلیل دوپینگ نماینده کاراته و آسیب دیدگی پریسا جهانفکریان در وزنه برداری 2 سهمیه را از دست داده و از این رو، ایران با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha