۱۹ برنامه فرهنگی و اجتماعی در قشم برگزار می‌شود

قشم- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: به مناسبت دهه ولایت، ۱۹ برنامه متنوع فرهنگی و اجتماعی در قشم برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری شامگاه شنبه افزود: مهمترین این برنامه‌ها برگزاری مسابقات غدیر، دیدار با خانواده معظم شهدا، عیادت از بیماران و برگزاری سخنرانی از طریق فضای مجازی ویژه دهه ولایت در مساجد قشم است.

وی ادامه داد: جشن عید تا عید در مساجد، بازسازی واقعه غدیر در کنار اسکله شهید ذاکری قشم، برپایی کاروان غدیر در محل امامزاده سیدمظفر از سایر برنامه‌های برنامه ریزی شده برای این ایام است.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم تصریح کرد: نذر ولایت شامل تهیه و توزیع مواد غذایی بین فقرا و مستمندان، توزیع ۲ هزار پرچم برای نصب در منازل و اصناف، خطبه خوانی غدیر و تجلیل از سادات قشم در امامزاده سید مظفر(ع) از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه ولایت در قشم به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: اطعام غدیر شامل توزیع ۱۲ هزار پرس غذای گرم در مساجد قشم، جشن روز مباهله، جشن ولادت امام هادی (ع)، ویژه برنامه‌های چهارشنبه‌های فرهنگی، پخت نان محلی و توزیع در بین مردم، بر پایی سه ایستگاه صلواتی و اهدای کتاب به کتابخانه‌های مساجد از سایر این برنامه‌ها است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha