انسجام و همدلی از دستاوردهای ‌ارزشمند برپایی نمازجمعه است

ارومیه - ایرنا- امام جمعه چالدران گفت: ایحاد و تقویت انسجام و همدلی در جامعه از دستاوردهای ارزشمند برپایی نمازهای باشکوه جمعه به شمار می رود که باید قدر آن را بدانیم.

حجت الاسلام سیفعلی محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نماز جمعه، امانت امام راحل است، افزود: برپایی نمازهای جمعه همچنین در خنثی سازی فتنه های دشمنان تاکنون نقش بسزایی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه نمازجمعه به سبب مهم بودن همواره مورد حمله دشمنان قرار گرفته است، اضافه کرد: وجود شهدای محراب نظیر شهید صدوقی، اشرفی اصفهانی، مدنی، دستغیب و همچنین زخمی شدن بسیاری از نمازگزاران، گواه روشنی براین مدعاست.

وی بیان کرد: نمازجمعه به فرموده مقام معظم رهبری قلب فرهنگی جامعه‌ است همانگونه که انسان با قلب می تواند به حیات خود ادامه دهد نماز جمعه با ایحاد امید و نشاط موجب سرزندگی و حیات جامعه می شود.

امام جمعه چالدران بیان کرد: نماز جمعه مرکز قدرت مسلمانان بوده و به وسیله نماز جمعه است که تمام فتنه هایی طراحی شده توسط دشمنان علیه کشور و مردم، خنثی می شود.

حجت الاسلام محمدزاده افزود: مردم با حضور در صف های به‌هم پیوسته، فتنه ها و نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

وی با بیان اینکه نماز جمعه پایگاهی اخلاقی سیاسی و اجتماعی است، گفت: برهمین اساس ضروری است جوانان، آنها که در آینده مدیریت امور را برعهده خواهند گرفت، در نماز جمعه حضور یابند تا با تربیت دینی و مدیریت اسلامی آشنا شوند.

وی تاکید کرد: نماز جمعه  حلقه وصلی بین مردم و مسوولان است چنان که میزهای خدمتی که در مصلاها و ‌محل برگزاری نماز جمعه قرار می گیرد و مسوولان همراه کارشناسان دراین اماکن حضور می یابند و ‌به مشکلات وسوالات مردم جواب می دهند، ارتباط سالمی بین مردم ومسوولان برقرار می کنند.

به گزارش ایرنا، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در نخستین جمعه ماه مبارک رمضان برابر با پنجم مرداد ماه سال ۱۳۵۸ شمسی به امامت آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha