حمله صهیونیست‌ها به تظاهرات علیه شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری

تهران – ایرنا – نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست روز شنبه به تظاهرات فلسطینیان علیه شهرک سازی‌ها در شرق کرانه باختری حمله کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرکنندگان فلسطینی در منطقه اغوار در استان طوباس واقع در شرق کرانه باختری ۳ فلسطینی به ضرب گلوله زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، نظامیان صهیونیست از گلوله های جنگی و فلزی برای پراکنده کردن معترضان به شهرک سازی ها در اغوار استفاده و به سوی آن ها گاز اشک آور شلیک کردند.

بر اساس این گزارش، درگیری ها میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیستی در نزدیکی پست ایست و بازرسی تیاسیر واقع در شرق طوباس به وقوع پیوست.

پیش تر گروه های فلسطینی خواستار برگزاری تظاهرات علیه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در منطقه طوباس شده بودند.

بر اساس گزارش ها، حدود ۶۵۰ هزار شهرک‌نشین در کرانه باختری از جمله در قدس شرقی ساکن هستند.

مناطق مختلف کرانه باختری فلسطین اشغالی پنجشنبه و جمعه گذشته شاهد لشکرکشی نیروهای اشغالگر رژیم اسرائیل، درگیری بین آنها و فلسطینی‌ها و دستگیری تعدادی از ساکنان این مناطق توسط نظامیان صهیونیست بود.

بر اساس قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد ساخت و گسترش شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطینی کاملا مردود و مغایر با کنوانسیون‌های جهانی است.

در همین ارتباط، شورای امنیت ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (سوم دی ماه ۹۵) قطعنامه ۲۳۳۴ را تصویب کرد که در آن خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم تل آویو در فلسطین شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha