۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۱
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 84414868
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برنامه احتمالی قطع برق ۳ مرداد مازندران

ساری – ایرنا – شرکت توزیع برق مازندران با انتشار اطلاعیه‌ای علاوه بر اعلام برنامه خاموشی‌های احتمالی ۳ مرداد، از اضافه شدن جدول رزرو خاموشی به برنامه خاموشی‌های این استان از امروز و همچنین احتمال اجرای خاموشی‌ها در مازندران خبر داد.

به گزارش ایرنا، شرکت‌های توزیع برق استان‌ها با هدف پایداری شبکه و کنترل مصرف برق در شرایط پیک مصرف با دستور مرکز کنترل شرکت توانیر خاموشی‌های مقطعی احتمالی به مدت ۱۲۰ دقیقه را تا زمان عادی شدن مصرف اعمال می‌کنند که جدول این خاموشی‌ها به صورت روزانه منتشر می‌شود.

در اطلاعیه جدید شرکت توزیع برق مازندران که صبح یکشنبه ۳ مرداد منتشر شد آمده است: براساس تحلیل‌های صورت‌گرفته مبنی بر افزایش مصرف انرژی در کشور و همچنین هشدار در مورد افزایش دمای هوا کشور باید متذکر شد که در روزهای ۳ الی ۷ مرداد مصرف برق از مرز ۶۵ هزار مگاوات عبور خواهد کرد و با توجه مشکلات ناشی از کمبود تولید، ناترازی در تولید و مصرف روی خواهد داد که منجر به خاموشی‌های با برنامه خواهد شد.

لذا از هم استانی‌های گرامی تقاضا می‌شود تا ضمن رعایت الگوهای مصرف و خارج کردن وسایل پرمصرف از مدار بویژه در ساعات اوج مصرف (۱۲ تا ۱۸)، استفاده از روشنایی روز و قرار دادن دمای کولر بر روی ۲۵ درجه و بالاتر به کاهش مصرف برق و اعمال نشدن خاموشی‌ها کمک کنند.

در انتهای جدول خاموشی‌های احتمالی ۳ مرداد مازندران یک جدول قرمز رنگ نیز قرار داده شده که برنامه احتمالی خاموشی‌های رزرو یا نوبت دوم مشترکان برای کنترل مصرف برق در استان است.

روز شنبه ۲ مرداد پس از حدود سه هفته اعمال نشدن خاموشی، در محدوده زیر پوشش شرکت توزیع برق مازندران –گلوگاه تا فریدونکنار- چهار مورد قطعی برق با برنامه اعمال شد که طبق پیش‌بینی‌ها این تعداد امروز افزایش می‌یابد. همچنین در ساعت ۱۴ این روز میزان بار مصرف برق توسط مشترکان زیر پوشش شرکت برق منطقه‌ای مازندران به یکهزار و ۶۰۲ مگاوات رسید.

طبق اعلام شرکت توزیع برق مازندران، تکرار آدرس‌ها به منزله خاموشی احتمالی در صورت عبور از سقف پیک مصرف است و هرگونه خاموشی دیگر خارج از این برنامه به دلیل اتفاقات و رخدادهای لحظه‌ای در شبکه حادث می‌شود و مشترکین محترم می توانند آن را به اتفاقات شبکه امور به شماره ۱۲۱ اطلاع دهند. با توجه به اجرای برخی برنامه های کنترل مصرف طی روزهای اخیر، در هفته جاری قطع برق بر اساس برنامه های احتمالی اعلام شده در مازندران اعمال نشد.

زمان خاموشی‌های احتمالی برای مدیریت مصرف برق علاوه بر سامانه «برق من» با انتشار جدول‌هایی توسط شرکت‌های توزیع برق نیز اعلام می‌شود.

در فایل‌های PDF  زیر جدول خاموشی احتمالی تمام شهرستان‌های مازندران برای روز  یکشنبه ۳ مرداد اعلام شده است. برنامه خاموشی‌ شهرستان‌های زیر پوشش شرکت توزیع برق مازندران (گلوگاه تا فریدونکنار) در قالب یک فایل PDF و شهرستان‌های زیر پوشش شرکت توزیع برق غرب مازندران شامل رامسر، تنکابن، عباس‌آباد، کلاردشت، چالوس، نوشهر، نور و محمودآباد هر کدام در فایلی مجزا قابل دسترسی است.

شرکت توزیع برق مازندران (گلوگاه تا فریدونکنار)

شهرستان رامسر

شهرستان تنکابن

شهرستان عباس‌آباد

شهرستان کلاردشت

شهرستان چالوس

شهرستان نوشهر

شهرستان نور

شهرستان محمودآباد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha