شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۲۵ نفر رسید

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۷۲۵ نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۲۹۹ بیمار در بیمارستان‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد  بستری اند که از این تعداد ۱۰۶ بیمار مبتلای قطعی و ۱۴ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه درمان هستند.


وی افزود: ازمجموع ۴۷۵ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج ۴۶ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های گچساران، بویر احمد و دنا است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰ نمونه تست سریع در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد انجام شد که از این تعداد ۳۰ درصد مثبت بوده و بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان‌های گچساران، باشت و چرام بوده است.

یزدان پناه عنوان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون ۵۱ هزار و ۸۱۱ نفر بهبود یافته اند.

وی ابراز داشت:استفاده نکردن از ماسک، و شرکت در مراسم های عرو سی و عزا بدون رعایت فاصله اجتماعی از مهمترین عوامل شیوع ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد است.

هم اکنون شهرستان های بویراحمد، دنا و بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد در وضع قرمز کرونا و سایر شهرستان های این استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha