کشتی فرنگی نوجوانان جهان؛ رضایی و عبدولی فینالیست شدند

تهران _ ایرنا _ مصطفی رضایی و علیرضا عبدولی فرنگی‌کاران وزن‌های ۶۰ و ۷۱ کیلوگرم به فینال پیکارهای کشتی نوجوانان جهان در مجارستان راه یافتند.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان روزهای اول تا سوم مرداد در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود.

در پایان پنج وزن دوم مصطفی رضایی و علیرضا عبدولی در اوزان ۶۰ و ۷۱ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و علی احمدی‌وفا و علی جلالی عبدالوند نیز در گروه بازنده‌ها حضور دارند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم علی احمدیوفا در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر از سد لونت فیگ از مجارستان گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نیکیتا دمنتیف از اوکراین با نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، احمدی‌وفا به گروه بازنده‌ها رفت. وی ابتدا باید به مصاف ماکسیم زاخاروف از بلاروس برود و در صورت پیروزی بر این حریف راهی دیدار رده‌بندی خواهد شد تا مقابل نوربولات بردیخولوف از قرقیزستان قرار بگیرد.

در وزن ۵۱ کیلوگرم ابوالفضل شهرکی‌نیا در دور اول مقابل کادین ویلیامز از آمریکا با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر آمریکایی در دور بعد، شهرکی‌نیا از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن۶۰ کیلوگرم سیدمصطفی رضایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل عزیزبک یولدوشیف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۴ بر ۳ از سد عبدالله سلیم‌اف از روسیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر از سد راتی خوزروانیدزه از گرجستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی رازاک بیشیکیف از قرقیزستان است.

در وزن ۷۱ کیلوگرم علیرضا عبدولی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر نورل دویشونبکوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۴ تورنیکه میکلادزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. عبدولی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مقابل عرفان میرزویف از اوکراین پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عبدولی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۲ روسلان نورالله‌یف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به مصاف الکساندر سولووی از مولداوی می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علی جلالی‌عبدالوند پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۴ مقابل ابوبکر خاسلاخانوف از بلاروس مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. جلالی عبدالوند در این گروه به مصاف روسموس لیسما از استونی می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف راهی دیدار رده‌بندی خواهد شد تا مقابل هاراتون کراکاسیان از ارمنستان برود.

در پنج وزن نخست نیز همه نمایندگان کشورمان از دور رقابت‌ها حذف شدند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha