والیبالیست‌های ارومیه‌ای همچنان بلندترین سد مقابل "هاینن" و لهستان

ارومیه- ایرنا- تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در حالی امروز، شنبه در المپیک توکیو با نتیجه سه بر ۲ مقابل تیم ملی لهستان پیروز شد که سه بازیکن ارومیه ای در این پیروزی، بیشترین نقش را داشتند.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم های والیبال ایران و لهستان از ساعت ۱۵:۱۰ امروز، شنبه در قالب نخستین روز مسابقات والیبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو آغاز شد که در ترکیب ابتدایی، سعید معروف، میلاد عبادی پور و میثم صالحی از ارومیه حضور داشتند.

در این دیدار تیم ملی ایران، ست نخست و چهارم را به لهستان واگذار کرد ولی در ست های دوم، سوم و پنجم، نمایشی خیره کننده داشت و با پیروزی در آنها، نتیجه سه بر ۲ را رقم زد.

هرچند در این پیروزی همه اعضای تیم نقش مهمی داشتند، ولی ارومیه ای های تیم با امتیازگیری های قابل توجه و البته راهبری سعید معروف به عنوان بهترین پاسور حال حاضر دنیا، سهم بسیار زیادی در برد مقابل حریف دیرینه خود ایفا کردند.

در این دیدار، تیم ملی ایران در مجموع ۱۱۳ امتیاز به خود اختصاص داد که از این میزان ۴۰ امتیاز از اشتباهات تیم مقابل به دست آوردند و بازیکنان تیم ملی ایران نیز ۷۳ امتیاز از سرویس، دفاع روی تور و حمله کسب کردند که در این میان، امیر غفور با کسب ۱۹ امتیاز بین بازیکنان ایرانی، امتیاز آورترین بود و پس از او، ۲ بازیکن ارومیه ای شامل میثم صالحی با ۱۸ و میلاد عبادی پور با ۱۷ امتیاز قرار داشتند؛ البته سعید معروف نیز ۲ امتیاز در این دیدار کسب کرد.

با احتساب این آمار، از ۷۳ امتیاز کسب شده توسط بازیکنان ایران، ۳۷ امتیاز توسط مثلث ارومیه ای تیم ملی کسب شده است.

از چهار امتیاز سرویس کسب شده توسط بازیکنان ایرانی نیز سه امتیاز توسط میلاد عبادی پور بوده که نشان دهنده بهبود وضعیت این بازیکن قدیمی تیم ملی در قیاس با رقابت های لیگ ملت ها در ایتالیاست.

میلاد عبادی پور در ست های سوم و چهارم با کسب پنج امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیم ملی ایران بود؛ میثم صالحی نیز در ست دوم، به همراه غفور و ست سرنوشت ساز پنجم به تنهایی امتیازآورترین بازیکنان ایران لقب گرفت.

ضمنا در این دیدار، سعید معروف در نزدیک به ۱۰۰ درصد زمان بازی در داخل زمین بود و در اکثر امتیازهای تیم ایران نقش بسیار مهمی داشت.

این آمارها نشان می دهد که بازیکنان ارومیه ای تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در ترکیب تیم ملی، به خوبی جای خود را پیدا کرده اند و علاوه بر اثرگذاری در حمله، در دفاع روی تور و دفاع عقب زمین نیز بیشترین امتیازها را کسب کرده یا از کسب امتیاز توسط تیم حریف جلوگیری می کنند.

این، نخستین بار نیست که تیم ملی لهستان و شاگردان ویتال هاینن مقابل تیم ملی ایران و ارومیه ای ها زانو می زنند زیرا آنان در خرداد سال ۱۳۹۸ نیز در رقابت های لیگ ملت های والیبال که به میزبانی ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد، با نتیجه سه بر ۲ پیروز شده بود.

در آن رقابت ها، هاینن از میزبانی بد ارومیه ای ها گلایه کرده بود و حتی از برخی افراد که به اتوبوس این تیم در ارومیه ای با دست می کوبیدند، گلایه کرده بود.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران پس فردا، دوشنبه مقابل ونزوئلا به میدان می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha