۴۰ کودک در شهرستان آشتیان به ویروس کرونا مبتلا شدند 

اراک - ایرنا  - رئیس شبکه بهداشت و درمان آشتیان گفت: ۴۰ کودک در این شهرستان با آغاز پیک پنجم کووید ۱۹ به ویروس کرونا مبتلا شدند و مراقبت‌های درمانی برای آنان انجام شده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک دکتر «عباس ملاطایفه» افزود: ویروس کرونا تاکنون سویه‌های جهش یافته متعددی داشته که تظاهرات بالینی مختلف و شدت بیماری برای هر سویه تفاوت داشته است.
وی تاکید کرد: در موج پنجم کرونا سویه دلتا از ویروس کرونا شیوع دارد که کودکان را نیز درگیر می‌کند و این سویه از ویروس سرعت انتقال بیشتر و دامنه فراگیری بالاتری را از خود نشان داده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آشتیان اظهار داشت: بروز  هرگونه علایم بالینی شبیه به سرماخوردگی باید در موج پنجم کرونا جدی گرفته شود و افراد مبتلا باید به پزشک مراجعه کنند.
 دکتر ملاطایفه بیان کرد: با توجه به اینکه علایم بالینی در ویروس دلتا اغلب به‌صورت آبریزش بینی، عطسه، تب، لرز، اسهال و استفراغ و در مراحل بعدی درگیری‌ ریه‌ها است باید به محض مشاهده علایم درمان آغاز شود.
وی با اشاره به اینکه بیشترین جمعیت سالمند استان مربوط به شهرستان آشتیان است، گفت:  افراد سالمند اغلب به‌دلیل  بیماری زمینه‌ای و نقص ایمنی،  ریسک خطر بالاتری را برای بیماری کووید ۱۹ دارند، بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خود مراقبتی در این گروه سنی از اهمیت بالایی برخوردار است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان  شهرستان آشتیان تنها راه جلوگیری از گسترش بیماری کرونا را پیشگیری دانست و تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اصلی مهم است و  انتظار می‌رود مردم استان سفرهای غیرضروری، برگزاری دورهمی، و تجمعات  را در ایام موج پنجم  کرونا حذف کنند و یاریگر  مدافعان سلامت در راستای مقابله و کنترل ویروس کرونا باشند.
شهرستان آشتیان از توابع استان مرکزی در ۸۰ کیلومتری اراک واقع شده و در این منطقه حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha