غفور امتیازآورترین بازیکن والیبال ایران در دیدار برابر لهستان

توکیو- ایرنا- پشت‌خط‌زن تیم ملی والیبال ایران بیش از دیگر شاگردان ولادیمیر آلکنو در بازی با لهستان امتیاز کسب کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در المپیک توکیو با نتیجه سه بر ۲ مقابل لهستان قهرمان سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ جهان به پیروزی رسید.

امیر غفور در این بازی ۱۹ امتیاز کسب کرد. میثم صالحی هم که در کنار غفور نمایش درخشانی در حمله داشت، ۱۸ امتیاز در این مسابقه به دست آورد. این ۲ بازیکن نقش کلیدی و مهمی در پیروزی ارزشمند تیم ملی والیبال ایران داشتند.

در سوی مقابل، ویلفردو لئون و بارتوژ کورک ستاره‌های نامدار لهستان به ترتیب ۲۳ و ۲۰ امتیاز گرفتند و امتیازآورترین بازیکنان میدان بودند اما نتوانستند از شکست تیمشان جلوگیری کنند.

ایران در بازی امروز ۵۸ امتیاز با حمله، ۱۱ امتیاز با دفاع روی تور، ۴ امتیاز با سرویس، ۴۰ امتیاز با اشتباهات حریف و در مجموع ۱۱۳ امتیاز گرفت. لهستان هم ۶۲ امتیاز با حمله، ۱۰ امتیاز با دفاع روی تور، ۷ امتیاز با سرویس، ۳۶ امتیاز با اشتباه بازیکنان ایران و درکل ۱۱۵ امتیاز به دست آورد.

مسابقات والیبال المپیک توکیو در دو گروه ۶ تیمی برگزار می‌شود. در پایان مرحله مقدماتی، چهار تیم برتر هر گروه به مرحله حذفی صعود می‌کنند و به صورت ضربدری به مصاف هم می‌روند.

برزیل، آمریکا، روسیه،‌ فرانسه، تونس و آرژانتین در یک گروه قرار دارند و ایران به همراه لهستان، ژاپن، کانادا، ونزوئلا و ایتالیا در گروه دوم به میدان می‌روند.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی المپیک توکیو به وقت تهران

ایران ۳ - لهستان ۲ (۱۸-۲۵/ ۲۵-۲۲/ ۲۵-۲۲/ ۲۲-۲۵/ ۲۳-۲۱)

دوشنبه ۴ مرداد، ساعت ۴:۳۰ ایران - ونزوئلا

چهارشنبه ۶ مرداد، ساعت ۴:۳۰ ایران - کانادا

جمعه ۸ مرداد، ساعت ۱۵:۱۰ ایران - ایتالیا

یکشنبه ۱۰ مرداد، ساعت ۱۵:۱۰ ایران - ژاپن

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha