۲ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84414639
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: اعتبارات عمرانی نهاوند افزایش یافت

همدان_ایرنا: نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نیمه‌کاره بودن پروژه‌های جاده‌ای نهاوند، اعتبارات عمرانی شهرستان برای اجرای این پروژه ها افزایش یافت.

به گزارش ایرنا «علی‌رضا شهبازی» روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی رایزنی‌ها و به منظور تسریع در تکمیل طرح‌های عمرانی نهاوند حدود ۴۵ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع عمرانی کشور به سرجمع اعتبارات این شهرستان افزوده و جذب شد.

وی تصریح کرد: این اعتبارات با توجه به نیمه‌کاره بودن طرح‌های عمرانی شهرستان در بخش‌های جاده‌ای و دانشگاهی صورت گرفته که با توزیع آن در اجرای پروژه‌های مدنظر سرعت بخشیده می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه محور نهاوند به کنگاور یکی از محورهای مهم شهرستان و کریدور غرب به مرکز کشور است سال گذشته برای تکمیل چهار بانده شدن آن ۷۴ میلیارد تومان از طریق ماده ۵۶ اختصاص یافت و امسال نیز از طریق منابع دولتی ۳.۵ میلیارد تومان به این طرح اختصاص داده شد.

شهبازی تاکید کرد: البته با توجه به اینکه اعتبار تخصیصی سال جاری رقم زیادی برای تکمیل طرح محور نهاوند به کرمانشاه نیست با پیگیری‌هایی که از طریق کمیسیون بودجه و تلفیق مجلس صورت گرفت این رقم به ۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

رئیس کمیته محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علاوه بر محور نهاوند به کنگاور، جاده نهاوند به آورزمان نیز از دیگر طرح‌هایی است که توانستیم اعتبار آن را از ۷.۵ میلیارد تومان به ۲۰ میلیارد تومان افزایش دهیم تا در سال جاری شاهد پیشرفت بیشتری در زمینه اجرای آن باشیم.

شهبازی خاطرنشان کرد: همچنین افزایش بودجه عمرانی دانشکده پیراپزشکی از ۹۸۰ میلیون تومان به ۲ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی است که اعتبار آن‌ها در سال جاری افزایش یافته است.

وی اظهر داشت: علاوه بر افزایش اعتبارات عمرانی این طرح‌ها مبلغ ۱۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات متفرقه نیز برای این شهرستان جذب شد تا بین سایر طرح‌های مهم و ضروری شهرستان توزیع شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha