صالحی‌امیری: کسب طلای تیراندازی سرآغاز خوبی برای ورزش قهرمانی بود

توکیو- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک اظهار امیدواری کرد که اولین مدال طلای کاروان ایران کام ملت را شیرین کرده باشد و این سر آغاز خوبی برای ورزش قهرمانی بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، «سیدرضا صالحی‌‍امیری» روز شنبه و در حاشیه دیدار تیم ملی والیبال ایران برابر لهستان در ورزشگاه آریاک آرنا این اظهارات را مطرح کرد و اظهار داشت: طلای «جواد فروغی» تیرانداز کشورمان می‌تواند لحظاتی کام ملت را شیرین کند و امیدوارم این تداوم داشته باشد.

رییس کمیته ملی المپیک این را هم اضافه کرد: ما مسئولان ورزش که از نزدیک شاهد رقابت‌های ورشکاران هستیم، انصاف این است که بگویم، همه قهرمانان بنام جهان امروز در حال رقابت سنگین هستند و  کسب مدال کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی است. اما  آنچه در این میان برای قهرمانان ارزشمند است  غیرت و غرور ایرانی است که همه توان خود را به نمایش گذاشته و می‌گذارند.

فروغی در نخستین تجربه حضورش در المپیک که صاحب رنکینگ نخست دنیا در ماده ۱۰ متر تپانچه بادی است در اولین دوره رقابت‌ها با امتیاز ۵۸۰.۲۵ در رده پنجم ایستاد و به فینال راه یافت و در نهایت با امتیاز ۲۴۴.۸ ضمن شکستن رکورد المپیک، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن آغاز شد. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.
ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مر ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. حال از ۴۴ سهمیه انفرادی ۳۴ نماینده ( ۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار به المپیک راه یافتند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha