پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت قهرمانی پرستار وطن در المپیک توکیو

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی، قهرمانی و افتخارآفرینی جواد فروغی، پرستار قهرمان تیراندازی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را تبریک گفت.

به گزارش روز شنبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سعید نمکی در این پیام آورده است: خبر غرورآفرین کسب اولین مدال طلای کاروان المپیک کشورمان با لطف پروردگار و همت والای آن عزیز ارجمند موجب مباهات ملت شریف و جامعه خدمتگزار در نظام سلامت کشورمان شد.

وی همچنین دربخشی دیگر عنوان کرد: در یک و نیم سال گذشته خود و همکارانت در نقاط مختلف این سرزمین در مبارزهای بی امان و نفس گیر صدها مدال افتخار شهادت و ایثار کسب کردید و این بار جنابعالی به عنوان پرستار که ماه ها با ویروس منحوس کرونا مبارزه کرده است، رقابتی سنگین در عرصه ورزش بین المللی نیز دلخوشی ملتی را فراهم و برایشان مدال افتخار دیگری کسب نمودید که موجب سپاسگزاری همگان شد.

وی افزود: با درود به ارواح پاکیزه همه شهدای مدافع سلامت، ضمن تبریک این دستاورد بزرگ ملی به جنابعالی و ملت شریف ایران به عنوان سربازی خدمتگزار در نظام سلامت، از خداوند بزرگ برای آن برادر ارجمند آرزوی سربلندی و توفیق روزافزون دارم.

به گزارش ایرنا، جواد فروغی که امروز شنبه در المپیک ۲۰۲۰ غیرمنتظره‌ترین مدال طلا را برای ایران گرفت با ۴۲ سال مسن ترین مدال آور ایرانی در تاریخ المپیک شد. وی همچنین موفق شد رکورد قبلی جهان در تپانچه بادی را بشکند و به دلیل رکوردشکنی ۲ هزار یورو پاداش از رئیس فدراسیون تیراندازی ایران دریافت کرد.

علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی نیز سه هزار یورو به عنوان پاداش کسب مدال طلا به این تیرانداز اعطا کرد تا در مجموع میزان پاداش فروغی به پنج هزار یورو برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha