واکسیناسیون گروه سنی ۵۵ سال به بالا در قزوین اجرا می‌شود

قزوین -ایرنا- جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: با توجه به اینکه ۶۶ درصد از جمعیت بالای ۶۰ سال استان واکسینه شده‌اند، واکسیناسیون گروه سنی ۵۵ سال به بالا نیز در دستور کار ستاد استان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: تا به امروز بالغ بر ۱۳ درصد از جمعیت بالای ۲۸ سال استان علیه ویروس منحوس کرونا واکسینه شده اند.

حبیبی افزود: واکسن های اسپوتنیک، سینوفارم، آسترازنکا، بهارات هندی و کووبرکت واکسن های تزریق شده به جمعیت جامعه هدف بوده و خوشبختانه روند واکسیناسیون در استان با توجه به سهیمه استان مطلوب است.  

وی اظهار داشت: پایگاه واکسیناسیون غرب شهر در دانشگاه فرهنگیان با مسئولیت سپاه صاحب‌الأمر(عج) و پایگاه تجمیعی واکسیناسیون شرق قزوین در بیمارستان ۵۳۳ ارتش جمهوری اسلامی به مسئولیت ارتش و سازمان هلال احمر در حال ارائه خدمات هستند و می توانند روند واکسیناسیون استان را سرعت ببخشند.

معاون استاندار قزوین اظهار داشت: بر اساس بازدیدهای میدانی، متاسفانه تعداد مراجعه کنندگان برای دریافت واکسن بسیار کم است به طوری که روز گذشته تنها ۱۰۰ نفر برای تزریق واکسن به مرکز واکسیناسیون ارتش مراجعه کردند و در مرکز واکسیناسیون نمایشگاه نیز این موضوع مشاهده می شود.
  
حبیبی تصریح کرد: اگر این مشکل ادامه داشته باشد ما باید سنین پایین تر را واکسینه کنیم چون ظرفیت و امکانات ما بیشتر از مراجعه‌کنندگان است و نمی‌توانیم در انتظار استقبال شهروندان باشیم.

این مسوول ادامه داد: تزریق واکسن تاثیر بالایی در کاهش سرایت و شیوع بیماری و به تبع آن فوتی های استان دارد.  

وی یادآور شد: از ادارات درخواست داریم برای نظارت بر محدودیت‌ها با ما همکاری کنند برای مثال شرکت فرآورده‌های نفتی بر پمپ بنزین ها، سازمان صمت بر اصناف و اداره کل ورزش و جوانان بر باشگاه‌ها نظارت کنند و بخش اماکن نیروی انتظامی نیز در شهرستان‌ها حضور فعالی داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha