قطعه دوم پروژه دو بانده اردبیل _ سرچم بهره‌برداری می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: قطعه دوم پروژه دو بانده کردن راه ارتباطی اردبیل _ سرچم تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

محبوب حیدری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: جاده اردبیل - سرچم بخشی از ابتدای راه اصلی ارتباطی مرکز استان اردبیل به تهران به طول ۱۷۸ کیلومتر می‌باشد که قطعه یکم آن به طول ۱۰ کیلومتر در سال گذشته تکمیل شده و در حال بهره‌برداری است.

وی گفت: زیرسازی قطعه دوم این پروژه به طول ۲۵ کیلومتر تا پایان مردادماه به اتمام رسیده و در ادامه همزمان با اجرای پروژه عملیات آسفالت نیز اجرا و تا پایان سال تکمیل و قابل بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: قطعه سوم نیز به طول ۲۵ کیلومتر به پیمانکار واگذار شده و در حال تکمیل عملیات اجرایی است و قطعه چهارم به طول ۳۰ کیلومتر هم به پیمانکار واگذار شده و پروژه در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهارکرد: مطالعات مسیر قطعات پنج و ۶ به عنوان یکی از سخت‌ترین قطعات پروژه‌های راه‌سازی کشور به حدود ۴۳ کیلومتر آغاز شده است.

حیدری افزود : قطعه هفت محور اردبیل - سرچم به طول ۴۵ کیلومتر به پیمانکار واگذار شده ، پیمانکار پروژه موسسه راه ایران از موسسات قرارگاه خاتم است که عملیات آن نیز در حال انجام است.

وی بیان کرد: اعتبار لازم برای تکمیل و اجرای کامل این پروژه بالای ۲ هزار میلیارد تومان است که امسال از محل ردیف بودجه ۴۱ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده خواهد شد.

حیدری ادامه داد: علاوه بر این ۴۱ میلیارد تومان ، دنبال ۴۰۰ میلیارد تومان از بانک صادرات در قالب فاینانس داخلی یا ماده ۵۶ هستیم که این موضوع با پیگیری های دکتر علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ، استاندار اردبیل و نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که منابع بانکی تجویز این پروژه شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha