علیدخت: «نیما عالمیان» از نظر ذهنی آماده نبود

تهران- ایرنا- سرمربی اسبق تیم ملی تنیس روی میز ایران با ابراز تاسف از شکست «نیما عالمیان» دربازی مقابل نماینده بریتانیا و حذف از بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، گفت: نیما از نظر ذهنی آماده بازی مقابل «پاول درینخال» نبود و به همین دلیل نتیجه را به حریف واگذار و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش ایرنا؛ «ابراهیم علیدخت»؛ افزود: بدون شک همگی از کسب این نتیجه ناراحت شده‌ایم و پذیرش این موضوع برای من به عنوان مربی سابق این بازیکن در تیم ملی و باشگاهی ناراحت کننده‌تر است.

وی اضافه کرد: به خوبی از توانایی‌های فنی، تکنیکی و تاکتیکی نیما اطلاع دارم و همین مساله هنگامی که بازی را مشاهده می کردم بیشتر مرا ناراحت می کرد.

مربی اسبق تیم ملی تنیس روی میز ایران ادامه داد: باید به من حق بدهید که جنس ناراحتی و افسوسم با دیگران متفاوت باشد به حق می دانم نیما می‌توانست «درینخال» را شکست دهد و راهی دور بعدی بازی‌ها شود.

علیدخت درباره دلایل شکست و شیوه بازی این ورزشکار در برابر نماینده بریتانیا نیز، تاکید کرد: قدری به عقب‌تر بازمی‌گردم. نیما اسفندماه سال گذشته مجوز حضور در المپیک را کسب کرد. این درحالی است که درینخال یک یا ۲ هفته باقی مانده به این بازی‌ها با انصراف «سامسونوف» نماینده بلاروس اجازه شرکت در المپیک را به عنوان بازیکن پشت خط بدست آورد.

وی ادامه داد: پس می توانیم انتظار داشته باشیم  عالمیان از حریفش آماده تر باشد که البته به هیچ وجه اینگونه نبود. پینگ پنگ تنها تکنیک و تاکتیک و شیوه ضربه زدن راکت به توپ نیست. نیما از همان لحظه که برای پشت میز ایستادن آمد چهره یک ورزشکار جنگنده، آماده  و شاداب را نداشت.

علیدخت با اشاره به اینکه درینخال، ۲ سال پیش مغلوب نیما شده بود، اضافه کرد: با شرایط فعلی و پیروزی نیما مقابل این حریف فقط انتظارداشتیم نیما خودش باشد که اینگونه نبود. تاکید می‌کنم هیچ ورزشکاری برای کسب شکست مبازره نمی‌کند آن هم در رویدادی مانند المپیک.

بازیکن بزرگ مربی بزرگ می خواهد

وی با بیان اینکه نیما ورزشکار بزرگی است، افزود: بازیکن بزرگ مربی بزرگ می خواهد. کافی است به دقایقی که نیما برای گرفتن راهنمایی نزد مربی اش می رفت دقت کنید. او به جای تمرکز بر سخنان مربی سرش دائم به طرف دیگر بود و با خود حرف می زد. البته لازم نیست این را من به عنوان کارشناس عنوان کنم هر بیننده ای که این ارتباط را می دید به وضوح به عمق کم این رابط دست پیدا می کرد.

به باور این کارشناس، مربی که فقط هنگام سفر و پای پرواز بازیکنانش را می بیند به هیچ و جه نمی تواند با ورزشکار ارتباط تاثیر گذار برقرار کند؛ به ویژه در رقابت‌های مهمی همانند المپیک.

وی اضافه کرد: در این مدت هر وقت به «جمیل لطف اله نسبی» می گفتند که چرا همراه بازیکنان نیستید؟ چرا برای آنان اردو نمی گذارید؟ عنوان می کرد  وضعیت کرونایی است و نمی توانم بیشتر از این کنارشان باشم. این بدان معنی است که در خارج از کشور کرونا نیست و این مربی می‌تواند ورزشکارش را  در مسافرت ها همراهی کند!

وی ادامه داد: البته باید این جا به فدراسیون هم انتقاد کرد. رییس فدراسیون چرا به سرمربی اهمیت این بازی‌ها را متذکر نشد؟ چرا از او نمی خواست که بیشتر بازیکنانش را زیر نظر بگیرد؟ و ده ها سووال دیگر.

این مربی درپایان در پاسخ به سووالی درباره حرکت ناشایست نیما در دیدار برابر «درینخال»، تصریح کرد: هنگامی که مربی توانایی مدیریت بازیکن را نداشته باشد ورزشکار به خود جرات انجام هر کاری را می‌دهد. اگربازیکن تحت فرمان مربی باشد به هیچ وجه به خود اجازه نمی‌دهد به داوری اعتراض بی مورد داشته باشد و راکت را با ناراحتی به زمین پرتاب کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha