بارش شدید باران در مناطق شمالی ترکیه خسارات عمده ای ببار آورد

ایرنا- آنکارا- بارش شدید باران در بخش‌هایی از مناطق شمالی ترکیه خصوصا در استان‌های ریزه و آرتوین موجب جاری شدن سیل و خسارات مادی شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، تاثیر این سیل در شهرستان آرهاوی استان آرتوین و در بخشهای گونیی سو و چای الی از استان ریزه بیش از مناطق دیگر بود و چندین روستا بدلیل سیل تخلیه شد. همچنین اکیپهای امدادی اعزامی به منطقه جان دهها نفر را نجات دادند.

در پی این سیل، علاوه بر رجب طیب اردوغان رییس جمهور، سلیمان سویلو وزیر کشور، فخرالدین کوجا وزیر بهداری، بکیر پاکدمیرلی وزیر کشاورزی و جنگلداری و عادل کارااسماعیل اوغلو وزیر ارتباطات از منطقه دیدار کرده و دستورات لازم جهت انجام فعالیت های مورد نیاز را صادر کردند.

برای مقابله با سیل و جهت کمکهای امدادی علاوه بر واحدهای مستقر در منطقه واحدهایی از دیگر مناطق نیز اعزام شدند و بیش از دو هزار و ۸۳۵ نیروی امدادی در منطقه با ۷۰۵ خودروی امدادی در حال فعالیت هستند.

بارش شدید باران در مناطق شمالی ترکیه خسارات عمده ای ببار آورد

در مناطق گونی سو و چای الی ریزه اجساد شش نفر یافته شده و تلاش برای یافتن اجساد دو تن دیگر ادامه دارد.

از سوی دیگر بنا به اطلاعات رسیده تاکنون قریب به چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری آسیب دیده از سیل بازرسی شده و ۴۷ واحد مسکونی کاملا تخریب شده و ۹۹ واحد مسکونی نیز دچار خسارات شدید شده اند.

در پی جاری شدن سیل در آرتوین ادعاهایی در زمینه تخریب یک سد موجود در منطقه منتشر شد که این مساله از سوی مسوولین رسمی ترکیه تایید نشد.

بارش شدید باران در مناطق شمالی ترکیه خسارات عمده ای ببار آورد

علاوه بر بارش شدید باران، مسدود بودن برخی دره ها که در مسیر سیل قرار دارند یکی از مهمترین دلایل جاری شدن سیل و خسارات مادی وارده اعلام شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha