۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی به شهرداری خلخال تخصیص یافت

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی پایدار شهری ابلاغ و به شهرداری خلخال اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایرنا ، سیدغنی نظری روز شنبه در بازدید از پروژه‌های بازآفرینی پایدار شهردای خلخال اظهارکرد: با هدف توسعه شهری خلخال پیگیری چهار مورد در خصوص عمران شهری مورد توجه بود که اولین مورد تامین اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی شهری خلخال در محل بازار تاریخی و سنتی این شهر است که همواره گردشگران و مسافران زیادی در این مکان حضور می‌یابند.

وی افزود: برای تامین اعتبار اجرای طرح‌ها و پروژه‌های بازآفرینی پایدار شهری خلخال ضمن تقدیر از تلاش و پیگیری‌های مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل برای تسریع از آغاز عملیات اجرایی آنها بزودی ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری ابلاغ و به شهرداری خلخال اختصاص خواهد یافت.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در خصوص برخورداری عمومی از توسعه متوازن شهری گفت: در بازگشایی مسیرهای محلات کم‌برخودار از جمله محله گونی واقع در ارتفاعات مشرف به خلخال اقدامات اولیه انجام شده و برای جلب رضایت شهروندان ساکن در مرکز و حواشی شهر تلاش می‌شود.

وی افزود: اگر توزیع اعتبارات و امکانات شهرداری‌ها بر اساس توسعه متوازن مناطق انجام شود هم حاشیه شهر و هم داخل شهر از امکانات شهری مساوی بهره‌مند خواهند شد.

محبوب حیدری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: بر اساس پیگیری نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر از معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران مقرر شد پروژه‌های بازآفرینی شهری خلخال در فصل کاری امسال شروع و اولویت عملیات اجرایی نیز با  بازآفرینی پایدار شهری در بازار ابوذر شهر خلخال باشد.

وی اظهارکرد: در سفر مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران قول مساعد جهت اختصاص ۲۰ میلیارد ریال به این محل اخذ شد تا شهرداری خلخال نسبت به تکمیل پیاده‌راه بازار اقدام کند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha