سه هزار و ۲۸۰ کیلومتر راه در فارس احداث شد

شیراز- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: طی هشت سال فعالیت دولت تدبیر و امید سه هزار و ۲۸۰ کیلومتر انواع راه در این استان احداث و بهره برداری شد.

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس،شنبه خود به نقل از جعفر زاهدی افزود: طی مدت مذکور ۷۰۷ کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده که این بزرگراه‌ها شامل قسمتی از بزرگراه شیراز- فسا - داراب، بزرگراه شیراز – جهرم - لار، بزرگراه مرودشت - درودزن و همچنین بخشی از بزرگراه شیراز فیروز آباد – جم ، محور قدیم فسا – داراب و بخشی از محور بزرگراه فسا – استهبان – نی ریز – کرمان است.
وی ادامه داد: ۴۸۰ کیلومتر راه اصلی نیز در این استان طی هشت سال گذشته احداث و بهره‌برداری شده که مهمترین پروژه‌های راه اصلی هم شامل محور فیروزآباد- فراشبند-کازرون، محور فیروزآباد - قیر و کارزین، محور سورمق – اقلید – یاسوج، محور فسا- جهرم- قیر و کارزین، محور دولت آباد – زرین دشت ، محور ارسنجان – کره‌ای – مزایجان  و محور داراب – ایج – استهبان است.
او اظهار داشت: همچنین طی هشت سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی نیز در استان فارس احداث و بهسازی شده و علاوه بر آن ۱۳ تقاطع غیر همسطح نیز در نقاط مختلف استان ساخته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha