سیل یک‌هزار میلیارد ریال به راه‌های سیستان و بلوچستان خسارت زد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: یک‌هزار میلیارد ریال در سیل ۲۵ تیر سالجاری به حوزه راه‌های جنوب این استان خسارت وارد شده است. 

علیرضا شهرکی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در پی سیل در جنوب سیستان و بلوچستان امدادرسانی توسط هلال احمر در ۴۰ روستا انجام شد و ۵۵ خانوار با جمعیت۲۷۰ نفری به صورت موقت اسکان اضطراری یافتند. 
وی افزود: ۲ نفر فوتی در چابهار در اثر غرق شدگی وجود داشت که اجساد آنان نیز پیدا و شناسایی شدند. 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: همچنین راه ارتباطی حدود ۴۰ روستا براثر بارندگی‌ شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی جنوب استان بسته شده بود که همگی بازگشایی شدند.

ذخیره ۳۰ میلیون متر مکعب آب در پی بارش های مونسون

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با آبگیری ۳۰ میلیون مترمکعب آب در پی بارش‌های مونسون حجم ذخایر سدهای سیستان و بلوچستان به ۶۰ درصد رسید.

محمد دلمرادی بیان کرد: در پی بارش‌های مونسون طی روزهای اخیر سدهای زیردان و پیشین در جنوب سیستان و بلوچستان آبگیری و ۳۰ میلیون مترمکعب آب روانه این مخازن شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به کاهش شدید بارش‌ها طی سال‌های اخیر بویژه در سال زراعی جاری و با وجود بارش‌های مونسون همچنان ۴۰ درصد حجم مخازن سیستان و بلوچستان خالی است.
 
مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه در بارندگی‌های اخیر توانستیم مقداری آبگیری داشته باشیم اما هنوز هر کدام از سدهای استان حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون مترمکعب ظرفیت خالی دارد.
 
وی اظهارداشت: با توجه به ظرفیت خالی سدهای سیستان و بلوچستان، در صورت شروع موج جدید بارش‌ها و بروز سیلاب، آمادگی لازم برای کنترل و هدایت آب‌های سطحی به مخازن آبی این استان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha