فرمانداران استان قزوین از صدور مجوز تردد در ۱۰ روز آینده منع شدند

قزوین- ایرنا - استاندار قزوین گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی استان، فرمانداران از صدور مجوز تردد خودروها ظرف ۱۰ روز آینده خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: نزدیک به ۱۸ ماه تلاش دستگاه ها برای مقابله با ویروس کرونا، سبب شد تا استان قزوین به معنی واقعی کلمه در شرایط بدی قرار نگیرد.  
وی ادامه داد: امروز شرایط استان به نحوی است ک نیاز به اعمال محدودیت ها و تمهیدات جدی است.  
استاندار تصریح کرد: نوع ویروسی که همه کشور را درگیر کرده است، از جوانان قربانی می گیرد و بر اساس گزارش ها عادی انگاری در جوانان بیشتر از سایر اقشار است.  
وی خاطرنشان کرد: برای امر پیشگیری از ویروس کرونا باید نظارت در دستگاه های اجرایی بیشتر باشد و مصوبات ستاد ۱۰۰ درصد اجرا شود.
جمالی پور اظهار داشت: تمام دستگاه هایی که امکان خدمات حضوری و نیمه حضوری دارند باید نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله تب سنجی کارکنان و ارباب رجوع توجه ویژه داشته باشند.  
رییس ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین افزود: تمام مسئولیت های این ستاد در شهرستان ها بر عهده فرمانداران است و باید تمام دستگاه های اداری با فرمانداران شهرستان ها همکاری لازم را داشته باشند.  
وی بیان کرد: جهت پیشگیری از شیوع این بیماری منحوس لازم است هر شهرستان یک کمیته ارزیابی داشته باشد.  
جمالی پور در خصوص ورود پلاک های غیر بومی به استان، گفت: نیروی انتظامی در این زمینه با همکاری دادستان ها برخورد قانونی داشته باشند و از ورود پلاک های غیربومی به استان جلوگیری نمایند.
استاندار افزود: محدودیت های اعمال شده در خصوص برخی صنوف مانند رستوران ها همچنان پابرجا است و تالارهای پذیرایی از هفته آینده اجازه برگزاری مراسم را ندارند.  
وی بیان کرد: برگزاری هرگونه تجمع و مراسم در باغ های استان جرم است و مالک باغ باید پاسخگو باشد.  
استاندار قزوین با بیان اینکه اداره صمت باید نسبت به مدیریت، بازرسی و کنترل اصناف توجه لازم را داشته باشد، تصریح کرد:  هر واحد صنفی که نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی کوتاهی کرد باید توبیخ و جریمه شود.  

مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین خروجی ندارد 
دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین به دلیل کم کاری برخی دستگاه های اجرایی خروجی ندارد.  
محمد قاسمی گفت: اعمال محدودیت ها مصونیت جامعه را به همراه دارد و مسئولان استانی باید در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.
این مسوول قضایی افزود:متاسفانه در چند روز گذشته، چندین مدیر و مسئول درخواست اجرایی نشدن مصوبه های ستاد کرونا را داشتند که این موضوع نشان از آن دارد که علاوه بر مدیران، دستگاه های بازرسی نیز در اجرای مصوبات کرونا کوتاهی می کنند.
قاسمی ادامه داد: باید کسانی که نسبت به قانون حساسیت دارند،  مورد تشویق قرار گیرند تا نسبت به قوانین ستاد مبارزه با کرونا به صورت سلیقه ای برخورد نشود.
دادستان قزوین اظهار داشت:  دانشگاه علوم پزشکی موظف به معرفی دستگاه های متخطی است و کارشناسان این دستگاه باید به دنبال راهکارهایی جهت استقبال از واکسیناسیون در گروه های سنی مختلف باشند.  
قاسمی بیان کرد: دستگاه قضا نسبت به اجرای قوانین و همچنین برخورد با متخلفان جدی است و در صورت دریافت هرگونه گزارش در این زمینه بدون هیچ اغماضی ورود خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha