ضرورت اقدامات توانبخشی برای معلولان جسمی‌حرکتی

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی در پیامی به مناسبت روز ملی فیزیوتراپی نوشت: معلولان جسمی‌حرکتی، پرجمعیت‌ترین گروه افراد دارای معلولیت هستند که اقدامات لازم توانبخشی و بازتوانی برای آنها ضروری است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار بهداشت و سلامت ایرنا، وحید قبادی دانا در این پیام افزود: معلولان جسمی حرکتی مستلزم شناسایی و ارزیابی دقیق آسیب ها، محدودیت های عملکردی و انطباق سطح خدمات توانبخشی با نیازهای آنان بوده که این مهم با دانش و تجربه ارزنده همکاران فیزیوتراپ محقق می شود.

وی ادامه داد: حرفه فیزیوتراپی تکمیل کننده چرخه پیچیده درمان و توانبخشی است که توسط فیزیوتراپیست های صبور و متخصص برای بهبود کیفیت زندگی توان خواهان انجام می شود. با تقدیر از تلاش مستمر و موثر فیزیوتراپیست های شاغل در مراکز تحت مدیریت و نظارت بهزیستی که دانش و تخصص خود را با علم مددکاری درآمیخته اند تا تکمیل کننده چرخه‌ ارائه خدمات توانبخشی به افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران موقت حسی و حرکتی باشند، فرا رسیدن دوم مردادماه روز ملی فیزیوتراپی را به محضر ایشان تبریک می گویم.

به نوشته وی، نامگذاری روزی در تقویم مناسبت های ملی به نام روز فیزیوتراپی (دوم مرداد)، نشان دهنده اهمیت و جایگاه این حرفه در نظام سلامت و اطمینان از توان علمی و مهارت فنی فیزیوتراپیست ها در تسکین آلام بیماران و توانبخشی بوده  و  اینجانب در کنار همه توان خواهانی که با بهره گیری از دانش متخصصین و کارشناسان فیزیوتراپی توان تازه ای یافته اند، سلامتی، سعادتمندی و موفقیت روزافزون این عزیزان را از خداوند متعال خواهانم.

فیزیوتراپی (physiotherapy) شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. دوم مرداد از سال ۱۳۷۸ به عنوان روز ملی فیزیوتراپی نام گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha