۲۵ مُبلغ در برنامه‌های دهه امامت و ولایت خراسان جنوبی حضور دارند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: ۲۵ مبلغ در اجرای برنامه‌های دهه امامت و ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه استان همکاری دارند.

حجت الاسلام پرویز بخشی پور روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد ۹ نفر غیر بومی و اعزامی از قم هستند و در بقاع متبرکه استان مستقر شده‌اند.

وی افزود: امامزادگان و بقاع متبرکه ظرفیت مناسبی برای برگزاری جشن‌های دهه امامت و ولایت محسوب می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: تبیین دقیق مساله امامت و ولایت و ولایت امری حضرت علی (ع) همچنین بیان مهمترین مسائل روز جامعه از مهمترین برنامه‌های مبلغان اعزامی طی دهه امامت و ولایت است.

وی با اشاره به اینکه مبلغان تا ۱۶ مرداد در ۲۵ بقعه متبرکه خراسان جنوبی حضور خواهند داشت گفت: روزهایی که در پیش داریم فرصت مغتنمی برای تبیین مساله امامت و ولایت در جامعه اسلامی است و جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بهره‌گیری از فرهنگ غدیر است.

بخشی پور افزود: یکی از مهمترین دلایل مشکلات جامعه اسلامی، فاصله گرفتن از آموزه‌های غدیر است و قطعا غدیر، راه صحیح زندگی و رسیدن به سعادت و تعالی حقیقی را به ما نشان خواهد داد.

وی عنوان کرد: در دهه امامت و ولایت سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ مبلغ غیر بومی در خراسان جنوبی حضور پیدا نکرد و به صورت مجازی برنامه‌های بقاع متبرکه برگزار شد ولی امسال تصمیم گرفته شد تا مبلغان غیر بومی در بقاع متبرکه استان حضور داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha