۲ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84414275
۲ نفر

برچسب‌ها

حدود ۲ هزار جانباز قطع نخاعی در کشور وجود دارد

مشهد- ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن جانبازان نخاعی ایران گفت:حدود ۲ هزار جانباز قطع نخاعی در کشور داریم که یکی از مسایلی که برای این افراد پیگیری می‌کنیم مسایل زیارتی و سیاحتی است.

حسین اسرافیلی روز شنبه در دیدار با مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره) مشهد افزود: درخواست این انجمن مناسب‌سازی تاسیسات گردشگری و اقامتی کشور از جمله مشهد است.

در این نشست حمیدرضا مداح عضو هیات مدیره انجمن جانبازان نخاعی ایران نیز گفت: اگر چه برخی از هتل‌ها و تاسیسات گردشگری  مناسب‌سازی شده‌اند اما برخی از این مراکز شرایط مناسبی برای استفاده جانبازان و معلولان ندارند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی هم در این نشست با اشاره به ضرورت تشکیل کمیته‌ مشترکِ مناسب‌سازی تاسیسات گردشگری استان از پیگیری‌ها برای تشکیل این کمیته خبر داد.

سیدجواد موسوی با بیان این مطلب افزود: دسترسی پذیری هتل‌ها و تاسیسات گردشگری از جمله الزاماتی است که با رعایت آن استفاده زائران و گردشگران از این تاسیسات افزایش می‌یابد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای مناسب‌سازی هتل‌های مشهد با کمک انجمن جانبازان نخاعی ادامه داد: کمیته‌ای مشترک با انجمن جانبازان قطع نخاعی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و جامعه حرفه‌ای هتل‌داران استان برای مناسب‌سازی تاسیسات گردشگری و میراث‌ فرهنگی خراسان رضوی تشکیل می‌شود تا امکان استفاده از این تاسیسات گردشگری برای افراد توانخواه هم فراهم شود.

استان خراسان رضوی دارای ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری است و از این حیث در کشور رتبه نخست را داراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha