استاندار: ۲۸ نیروگاه مقیاس کوچک در فارس اجرا شده است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: از ابتدای شروع دولت تدبیر و امید تاکنون، ۲۸ نیروگاه مقیاس کوچک با مجموع تولید ۱۶۰ مگاوات اجرا و بهره‌برداری شده است.

عنایت‌الله رحیمی، شنبه در آیین بهره برداری از سه نیروگاه مقیاس کوچک در این استان که با حضور رئیس جمهوری به شکل ویدئو کنفرانس انجام شد افزود: همچنین در استان فارس تاکنون ۱۶ جایگاه تولید نیروی برق خورشیدی با ۶۶ و هفت دهم مگاوات تولید انرژی ایجاد شد که ظرفیت تولید آن با ظرفیت تولید نیروگاه‌های خورشیدی مشترک پشت بامی به ۷۲ و چهار دهم مگاوات می‌رسد.
وی ادامه داد: حداکثر ظرفیت تولید در برق شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر پنج هزار و ۹۰۰ و میزان مصرف نیز پنج هزار مگاوات است.
او گفت: همچنین نیروگاه خورشیدی در زمینی به وسعت حدود ۸۰۰ هکتار با سرمایه‌گذاری خارجی و ظرفیت تولید ۶۵۰ مگاوات در شمال استان فارس در حال اجرا است.
استاندار فارس بیان کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم جمعا ۲۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق در استان داشته‌ایم که ۱۲ هزار مگاوات در دولت یازدهم و هشت هزار مگاوات نیز در دولت دوازدهم محقق شده است.
رحیمی گفت: امروز نیز شاهد افتتاح نیروگاه شایان توان جهرم با ظرفیت ۶ و چهار دهم مگاوات با ۷۷ و نیم میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، نیروگاه فرتاک نیروی شیراز با ۹ و ۳۶ مگاوات و ۱۱۴ و نیم میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بودیم و نیروگاه رعد فرازان شیراز با ظرفیت تولید چهار مگاوات و ۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha