۲ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84414246
۰ نفر

برچسب‌ها

استرالیا؛ درگیری معترضان قرنطینه کرونایی با پلیس

تهران – ایرنا – هزاران نفر از معترضان به اعمال قرنطینه روز شنبه در دو شهر بزرگ استرالیا گردهم آمدند و پس از درگیری‌های خشونت بار با پلیس، شماری از معترضان در سیدنی بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه های معترض با نادیده گرفتن دستورالعمل های در خانه بمانید در سیدنی به خیابان ها آمدند و به طرف پلیس بطری و گلدان پرتاب کردند.

در ملبورن، رسانه های محلی گزارش دادند که هزاران معترض پس از تجمع در مقابل پارلمان ایالتی این شهر، در خیابان ها تظاهرات کردند.

معترضان بدون ماسک یک روز پس از آنکه مقام های استرالیایی اعلام کردند که محدودیت ها تا ماه اکتبر (مهر ماه) برقرار باشد، مقررات مربوط به سفرهای غیرضروری و تجمع در اماکن عمومی را نادیده گرفتند.

پلیس سیدنی تاکید کرد که شماری از معترضان در جریان عملیات ویژه پلیس بازداشت شدند.

سازمان دهندگان این تجمع اعتراضی که نام آزادی بر آن نهادند، با تبلیغ در شبکه های اجتماعی مردم را به شرکت در آن ترغیب کردند.

بالگردها بر فراز خیابان های سیدنی به پرواز درآمدند. سیدنی با داشتن جمعیت ۵ میلیون نفری برای جلوگیری از شیوع گونه دلتای کرونا تلاش می کند.

ایالت نیو ساوت ولز که سیدنی مرکز آن است، روز شنبه از ۱۶۳ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد و در مجموع حدود ۲ هزار نفر در این ایالت به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند.

در حال حاضر، تقریبا نیمی از ۲۵ میلیون نفر جمعیت استرالیا در سراسر شهرهای مختلف این کشور در قرنطینه به سر می برند.

خشم ناشی از اعمال محدودیت های کرونایی در استرالیا که اغلب به طور جزئی رعایت می شود و همچنین ناکامی دولت از تامین مقادیر کافی واکسن رو به افزایش است. تنها ۱۱ درصد از جمعیت استرالیا به طور کامل واکسینه شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha