نواحی صنعتی در روستاهای محروم کشور ایجاد می‌شود

اردبیل-ایرنا-معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت: با هدف توسعه و رونق اشتغال در مناطق روستایی نواحی صنعتی در روستاهای محروم کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی رسولیان روز شنبه در جریان بازدید از ناحیه صنعتی گزاز خلخال افزود: نواحی صنعتی فرصتی مناسب برای توسعه صنعتی روستاهاست و در ایجاد یک ناحیه صنعتی باید علاوه بر توانمندسازی روستاییان باید به ظرفیت آن منطقه نیز توجه شود.

وی اظهار کرد:باید دیدگاه‌ها نسبت به توسعه روستایی بر اساس توانمندسازی و رونق اشتغال و تولید تعدیل شود تا شاهد توسعه همه جانبه در روستاها باشیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: ایجاد نواحی صنعتی در مناطق روستایی، علاوه بر تولید رفاه و اشتغال در آن منطقه منجر به تحول اقتصادی و صنعتی شدن نیز خواهد شد.

رسولیان با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر در شهرک‌های صنعتی کشور مشغول به‌کار هستند، ادامه داد: در حال حاضر ۴۸ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور مشغول به فعالیت هستند و این ظرفیت تولید باعث اشتغال غیرمستقیم چهار تا پنج میلیون نفر و ارتزاق نزدیک به ۲۰ میلیون نفر از شهرک‌های صنعتی شده است.

وی با اشاره به نقش موثر تولیدکنندگان در شرایط تحریم افزود: یک بخش مهم از رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران همین واحدهای تولیدی بودند که توانستند با کار جهادی خود نیازهای کشور را در عرصه‌های مختلف برآورده  و رشد صنعتی کشور را در این شرایط سخت فراهم سازند.

معاون وزیر صمت به هزینه‌های هنگفت آماده‌سازی زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آماده‌سازی هر مترمربع زمین صنعتی بدون محاسبه قیمت زمین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برآورد شده و به این دلیل استفاده از اراضی ملی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی مورد تاکید قرار گرفته است.

معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به خلخال از نواحی صنعتی این شهرستان بازدید و بر رفع مشکلات زیرساختی این نواحی تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha